Div. & Class | Meet | Director | School | Date | Comments |
---|---|---|---|---|---|
D I Class A | Section 4 Subsectional Track | Beau Corder | Dyersburg HS | May 2 | |
D I Class A | Section 4 Subsectional Track | Ron King | Whitehaven HS | April 27 | |
DI Class AAA | Section 2 Subsectional Track | Jonathan Sutton | Blackman HS | April 30 - May 1 | |
DI Class AAA | Section 2 Subsectional Track | Larry Smith | Siegel HS | May 2-3 | |
DI Class AAA | Section 2 Subsectional Track | Adam Rains | Walker Valley HS | May 2 | |
DI Class AAA | Section 2 Subsectional Track | Eddie Frazier | Bradley Central HS | April 29 | |
DI Class AAA | Section 3 Subsectional Track | Josh Stoeckl | Kirkwood HS | May 1-2 | |
DI Class AAA | Section 3 Subsectional Track | Peter Mueller | Ravenwood HS | May 1-2 | |
DI Class A | East Sectional Track | Joe Case | Eagleton HS | May 8 | |
DI Class A | Middle Sectional Track | Josh Hurst | Wilson Central HS | May 6 | |
DI Class A | West Sectional Track | Aleisha Hunter | Lakeland Preparatory School | May 9 | |
DI Class AA | East Sectional Track | Don Madgett | UT | May 11 | |
DI Class AA | Middle Sectional Track | Chris Smith | Fairview HS | May 8-9 | |
DI Class AA | West Sectional Track | Aleisha Hunter | Lakeland Preparatory School | May 7-9 | |
DI Class AAA | Section 1 Sectional Track | Chris Kane | Hardin Valley Academy | May 11 | |
DI Class AAA | Section 2 Sectional Track | Renata Allison | East Hamilton HS | May 7 | |
DI Class AAA | Section 3 Sectional Track | Josh Stoeckl | Kirkwood HS | May 8-9 | |
DI Class AAA | Section 4 Sectional Track | Alisa Seymour | Collierville HS | May 11 | |
DI Class A | East Decathlon | Joe Case | Eagleton HS | ||
DI Class A | Middle Decathlon | Josh Hurst | Wilson Central HS | April 29-30 | |
DI Class A | West Decathlon | Aleisha Hunter | Lakeland Preparatory School | April 29-30 | |
DI Class A | East Pentathlon | Joe Case | Eagleton HS | ||
DI Class A | Middle Pentathlon | Josh Hurst | Wilson Central HS | April 29 | |
DI Class A | West Pentathlon | Aleisha Hunter | Lakeland Preparatory School | April 29 | |
DI Class AA | East Decathlon | Dustin Carpenter | Hardin Valley Academy | April 22-23 | |
DI Class AA | Middle Decathlon | Chris Smith | Fairview HS | May 1-2 | |
DI Class AA | West Decathlon | Aleisha Hunter | Lakeland Preparatory School | April 29-30 | |
DI Class AA | East Pentathlon | Dustin Carpenter | Hardin Valley Academy | April 22-23 | |
DI Class AA | Middle Pentathlon | Chris Smith | Fairview HS | May 1 | |
DI Class AA | West Pentathlon | Aleisha Hunter | Lakeland Preparatory School | April 29 | |
DI Class AAA | Section 1 Decathlon | Bill Delozier | Jefferson Co. HS | April 22-23 | |
DI Class AAA | Section 2 Decathlon | Renata Allison | East Hamilton HS | April 15-16 | |
DI Class AAA | Section 3 Decathlon | Peter Mueller | Ravenwood HS | April 15-16 | |
DI Class AAA | Section 4 Decathlon | Scott Hamlett | Houston HS | April 29-30 | |
DI Class AAA | Section 1 Pentathlon | Bill Delozier | Jefferson Co. HS | April 22 | |
DI Class AAA | Section 2 Pentathlon | Renata Allison | East Hamilton HS | April 15 | |
DI Class AAA | Section 3 Pentathlon | Peter Mueller | Ravenwood HS | April 15 | |
DI Class AAA | Section 4 Pentathlon | Scott Hamlett | Houston HS | April 29 | |
DII Class A | East Regional Track | Chris Neighbors | Lee University | May 8 | |
DII Class A | Middle Regional Track | Shawn Allen | Franklin Road Academy | May 7,8,10 | |
DII Class A | West Region Track | Seth King | Harding Academy | May 7,10 | |
DII Class AA | East Regional Track | Jeff Gaither | Baylor School | May 7 & 10 | |
DII Class AA | Middle Regional Track | Jan Pippin | Montgomery Bell Academy | May 6, 7, 10 | |
DII Class AA | West Regional Track | Orlando Mckay | Memphis University School | May 6, 7, 9 |