Div. & Class Meet Director School Date Comments
D I Class A Section 4 Subsectional Track
D I Class A Section 4 Subsectional Track
DI Class AAA Section 2 Subsectional Track Carlis Shackelford The Howard School May 2
DI Class AAA Section 2 Subsectional Track Carol Kenner Oakland HS May 2-3
DI Class AAA Section 2 Subsectional Track Jonathan Sutton Blackman HS
DI Class AAA Section 2 Subsectional Track April Winton Franklin Co. HS May 1
DI Class AAA Section 3 Subsectional Track David Glasscock Green Hill HS May 3-4
DI Class AAA Section 3 Subsectional Track Peter Mueller Ravenwood HS May 3-4
DI Class A East Sectional Track Bill DeLozier Jefferson Co. HS May 11
DI Class A Middle Sectional Track Josh Hurst Wilson Central HS May 8
DI Class A West Sectional Track
DI Class AA East Sectional Track Don Madgett South-Doyle HS May 13 UT Track
DI Class AA Middle Sectional Track Chris Smith Fairview HS May 10-11
DI Class AA West Sectional Track
DI Class AAA Section 1 Sectional Track Anthony Jones Science Hill HS May 13
DI Class AAA Section 2 Sectional Track Taffi Davenport Stewarts Creek HS May 8-9
DI Class AAA Section 3 Sectional Track Peter Mueller Ravenwood HS May 10-11
DI Class AAA Section 4 Sectional Track
DI Class A East Decathlon Hardin Valley Academy April 24-25
DI Class A Middle Decathlon Josh Hurst Wilson Central May 1-2
DI Class A West Decathlon
DI Class A East Pentathlon Hardin Valley Academy April 24
DI Class A Middle Pentathlon Josh Hurst Wilson Central May
DI Class A West Pentathlon
DI Class AA East Decathlon Hardin Valley Academy April 24-25
DI Class AA Middle Decathlon Chris Smith Fairview HS April 24-25
DI Class AA West Decathlon
DI Class AA East Pentathlon Hardin Valley Academy April 24
DI Class AA Middle Pentathlon Chris Smith Fairview HS April 24
DI Class AA West Pentathlon
DI Class AAA Section 1 Decathlon Chris Cane Morristown-Hamblen HS West April 24-25
DI Class AAA Section 2 Decathlon Taffi Davenport Stewarts Creek HS April 17-18
DI Class AAA Section 3 Decathlon Steve Brock Brentwood HS April 17-18
DI Class AAA Section 4 Decathlon
DI Class AAA Section 1 Pentathlon Chris Cane Morristown-Hamblen HS West April 24
DI Class AAA Section 2 Pentathlon Taffi Davenport Stewarts Creek HS April 17
DI Class AAA Section 3 Pentathlon Steve Brock Brentwood HS April 17
DI Class AAA Section 4 Pentathlon
DII Class A East Regional Track Christian Academy of Knoxville
DII Class A Middle Regional Track Shawn Allen Franklin Road Academy May 9,10,12
DII Class A West Region Track Seth King Harding Academy May 9 and 12
DII Class AA East Regional Track Knoxville Catholic HS
DII Class AA Middle Regional Track Jan Pippin Montgomery Bell Academy May 9,10,12
DII Class AA West Regional Track