2017 Class AAA Girls’ State Track Results


2017 TSSAA Girls’ Track State Championships
May 25th, 2017 – Class AAA


                Licensed to AllTrax Timing - Contractor License
                   HY-TEK's Meet Manager 5/25/2017 09:55 PM
                 2017 TSSAA State Track & Field Championships                  
                            MTSU -- Murfreesboro,TN                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Pole Vault AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals
  1 Brittany Bishop           10 Anderson Co.          12-00.00      3.65m  10   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 
        P    P    P    P    P    P    P     O     O     O    XO     O   XXX 
  2 Taylor Pickett            12 Brentwood             12-00.00      3.65m   8   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 
        P    P    P    P    P    P    P     O     O     O     O    XO   XXX 
  3 Melissa Briant            12 Collierville          10-00.00      3.04m   6   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    P    P    O    O    O     O   XXX 
  4 Caitlin Cutshall          10 Daniel Boone          10-00.00      3.04m   5   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    P    P    O    O   XO     O   XXX 
  5 Katie Woods               11 Brentwood             10-00.00      3.04m   4   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    P    P    P    O    O   XXO   XXX 
  6 Grace Gamboa               9 Brentwood              9-00.00      2.74m   3   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  7 Julia Parr                11 Science Hill           9-00.00      2.74m   1.50
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    P    O    O   XO  XXX 
  7 Ashton Carteaux            9 Ravenwood              9-00.00      2.74m   1.50
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    O    O    O   XO  XXX 
  9 Madison Roberts           20 Bolton                 9-00.00      2.74m 
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    O    O    O  XXO  XXX 
 10 Ashlyn Barclay            11 Houston                8-06.00      2.59m 
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        P   XO    O   XO   XO  XXX 
 11 Meredith Fullbright       12 Science Hill           8-06.00      2.59m 
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        P    P    P    O  XXO  XXX 
 12 Heidi Myers               10 Bartlett               7-06.00      2.28m 
     6-06 7-00 7-06 8-00 
      XXO    O    O  XXX 
 13 Gracie Hamilton            9 Bradley Central        7-06.00      2.28m 
     6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O   XO  XXX 
 14 Analese Wright               East Hamilton          7-00.00      2.13m 
     6-06 7-00 7-06 
        O    O  XXX 
 15 Madison Cantrell          10 Bradley Central        7-00.00      2.13m 
     6-06 7-00 7-06 
        O   XO  XXX 
 15 Jordan Black              10 Siegel                 7-00.00      2.13m 
     6-06 7-00 7-06 
        O   XO  XXX 
 
Event 3  Girls Long Jump AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Kethlin Campbell          12 Shelbyville           20-03.50   1.5     6.18m  10   
     19-08(1.2) 19-11.75(1.5) 19-10.25(1.3) 18-08(+0.0) FOUL      20-03.50(1.5)
  2 Lauryn James              11 Cordova               18-07.25   0.1     5.67m   8   
     FOUL      FOUL      18-07.25(0.1) 16-06.50(1.3) 17-11.75(0.6) 18-00.25(2.8)
  3 Kiara Rhodes              12 Whitehaven            18-05.00   1.0     5.61m   6   
     16-04(1.9) 17-11(0.8) 17-10.25(0.7) 17-08.50(0.6) 18-02(+0.0) 18-05(1.0)
  4 Tanalya Gordon            11 Blackman              18-04.25   0.1     5.59m   5   
     FOUL      FOUL      18-04.25(0.1) 17-09.75(0.1) FOUL      18-03(1.4)
  5 Jessica Kelley            11 Ridgeway              17-10.50   1.4     5.44m   4   
     17-06.25(0.3) 17-02.75(1.1) 17-01.50(+0.0) 17-09.25(1.6) 17-05(1.6) 17-10.50(1.4)
  6 Imani Udoumana            11 Oakland               17-09.50   1.3     5.42m   3   
     17-09.50(1.3) 7-06.50(1.2) PASS      16-11.75(1.6) 15-06(0.5) PASS     
  7 Kelsea Buchanan           11 John Overton          17-02.25   0.5     5.23m   2   
     FOUL      17-02.25(0.5) 17-01.50(0.8) 16-04.75(1.4) 16-05(0.8) FOUL     
  8 Karson Young              12 Coffee Co.            17-01.00   0.4     5.20m   1   
     16-08.75(1.5) 16-09.25(1.7) 16-11.50(1.2) 17-00(+0.0) 16-08(0.5) 17-01(0.4)
  9 Rebekah Hampton           12 Hardin Valley         17-00.00  +0.0     5.18m 
     FOUL      16-11(1.7) 16-08(0.9) 16-10(1.3) 16-04.50(1.4) 17-00(+0.0)
 10 Patience Sakeuh            9 West                  16-11.00   0.5     5.15m 
     15-10.75(+0.0) 16-03.50(0.9) 16-11(0.5) 16-07.50(1.2) 16-04.50(0.9) 16-08.75(1.0)
 11 Caroline Lewis            10 West                  16-06.00  +0.0     5.02m 
     16-06(+0.0) 16-01(1.1) 16-05.75(1.1)         
 12 Mckenzie Williamson       10 Centennial            16-05.25   0.2     5.01m 
     16-05.25(0.2) 15-10.50(2.3) 16-04.75(1.1)         
 12 Ariel Lane                10 Mem. Central          16-05.25  +0.0     5.01m 
     16-01.75(0.6) 15-07(0.4) 16-05.25(+0.0)         
 14 Whitney Christian         11 Volunteer             16-01.00   1.0     4.90m 
     FOUL      15-08.25(1.0) 16-01(1.0)         
 15 Danielle Mincey            9 John Overton          15-08.25   1.2     4.78m 
     15-08.25(1.2) FOUL      15-01.50(1.5)         
 16 Jillian Baldis            10 Gallatin              15-02.00   1.7     4.62m 
     FOUL      15-02(1.7) FOUL              
 
Event 5  Girls Triple Jump AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Imani Udoumana            11 Oakland               37-10.00  -1.4    11.53m  10   
     36-09(-1.1) 37-10(-1.4) 37-00(-0.8) 35-10(+0.0) PASS      37-02.50(3.0)
  2 Avery Truelove            12 Centennial            35-10.00   0.8    10.92m   8   
     34-08(-0.5) 35-01(+0.0) FOUL      35-06.50(+0.0) 35-10(0.8) 34-05(-0.5)
  3 Taylor Pickett            12 Brentwood             35-08.50   0.7    10.88m   6   
     34-02.50(-2.3) 35-06(-1.3) 35-00(+0.0) 34-09.50(0.1) 35-08.50(0.7) 35-00(-1.2)
  4 Georgie McDevitt          10 Maryville             35-05.50  -1.8    10.80m   5   
     33-06.50(0.8) 33-11(-1.6) 35-05.50(-1.8) 34-11(0.7) 32-05(-0.7) 33-09.50(-1.9)
  5 Karson Young              12 Coffee Co.            35-04.50  -0.4    10.78m   4   
     34-01(-2.5) 35-04.50(-0.4) PASS      35-00(0.5) 34-08(-1.2) 34-03(-2.4)
  6 Morgan Salyers            12 Volunteer             35-02.00  -1.1    10.71m   3   
     35-02(-1.1) 33-05(0.7) 34-05(-3.1) FOUL      34-04.50(-2.7) 34-00(0.3)
  7 India Wilson              10 Southwind             35-01.50  -2.5    10.70m   2   
     33-11.50(-0.6) 34-07(+0.0) 34-09(-2.4) 34-04(0.1) 34-10(0.4) 35-01.50(-2.5)
  8 Kendall Long              20 White Station         34-07.00  -1.3    10.54m   1   
     34-07(-1.3) 33-08.50(0.3) 34-05.50(-0.5) 33-06(1.3) 33-02(2.4) 34-07(0.4)
  9 Katelyn Darnell            9 Centennial            34-07.00  -1.0    10.54m 
     34-07(-1.0) 32-11(-1.4) 33-11(-1.5) FOUL      34-03(0.8) 34-03.50(-1.7)
 10 Kelsey Bailey             12 Dobyns Bennett        34-03.00  -3.7    10.43m 
     32-04(+0.0) 33-10(+0.0) 34-03(-3.7)         
 11 Lizzie Davis              11 Hardin Valley         34-01.00   0.6    10.38m 
     FOUL      34-01(0.6) 32-04(-2.6)         
 12 Kristen Horton            11 White Station         34-00.50  -2.2    10.37m 
     FOUL      FOUL      34-00.50(-2.2)         
 13 Sasha Chambliss           11 Cordova               33-07.00  -2.2    10.23m 
     30-03.50(-1.4) 33-00(-2.6) 33-07(-2.2)         
 14 Ashley Price              12 Ooltewah              33-02.50  -0.8    10.12m 
     31-03.50(1.1) 32-02.50(-1.0) 33-02.50(-0.8)         
 15 Asya Cobb                 12 Smyrna                32-02.00  -1.8     9.80m 
     32-00(-1.1) 31-10(-1.1) 32-02(-1.8)         
 
Event 7  Girls High Jump AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Addisyn Rowe              12 David Crockett         5-06.00      1.67m  10   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        P    O    O   XO    O    O  XXX 
  2 Kiara Rhodes              12 Whitehaven             5-02.00      1.57m   8   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    P    P    O  XXX 
  3 Riley White               12 Ravenwood              5-02.00      1.57m   6   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P   XO    O    O  XXX 
  4 Lizzie Davis              11 Hardin Valley          5-02.00      1.57m   4.50
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    O    O   XO  XXX 
  4 Chantal Le Bon            11 Knoxville Halls        5-02.00      1.57m   4.50
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O    O   XO  XXX 
  6 Moriah Sims               12 Independence           5-02.00      1.57m   2.50
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    O    O  XXO  XXX 
  6 Gabrielle Napper          12 Stewarts Creek         5-02.00      1.57m   2.50
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O    O  XXO  XXX 
  8 Dariana Anderson          12 Kirby                  5-02.00      1.57m   1   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    O   XO  XXO  XXX 
  9 Tiffany Noe               11 Morristown-West        5-00.00      1.52m 
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O    O  XXX 
  9 Ashley Price              12 Ooltewah               5-00.00      1.52m 
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        P    O    O  XXX 
 11 Ladasia Walton            11 Whitehaven             5-00.00      1.52m 
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O   XO    O  XXX 
 12 Emily Trushel              9 Brentwood              5-00.00      1.52m 
     4-08 4-10 5-00 5-02 
       XO   XO    O  XXX 
 13 Karson Young              12 Coffee Co.             4-10.00      1.47m 
     4-08 4-10 5-00 
        O  XXO  XXX 
 14 Jaclyn Wright             10 Blackman               4-08.00      1.42m 
     4-08 4-10 
       XO  XXX 
 -- Juilianna Jean-Jumeau      9 Hillsboro                   NH            
     4-08 
      XXX 
 
Event 9  Girls Shot Put AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Katherine Coffey          11 Brentwood             43-11.50     13.39m  10   
      42-00.50  40-00  FOUL  39-05.50  43-11.50  42-05.50
  2 Krystal Starling          11 Ooltewah              41-00.75     12.51m   8   
      39-01.75  40-09  39-06.75  39-02.75  41-00.75  40-07
  3 Symphony Buxton           12 Hardin Valley         40-08.00     12.39m   6   
      39-08  40-08  37-02.75  37-07.50  37-11.50  37-03.50
  4 Jade England              11 White County          38-11.25     11.86m   5   
      37-06.75  38-05  38-10.75  7.75  36-04.50  38-11.25
  5 Lauren Pate               11 Walker Valley         38-10.00     11.83m   4   
      FOUL  38-10  31-11.25  36-07.25  37-11  38-04.75
  6 Andreanna Hood             9 Brighton Hig          38-03.75     11.67m   3   
      35-03.50  36-04  38-03.75  32-03.50  34-05.25  33-00.75
  7 Brittney Ivory            10 Mem. Central          37-03.50     11.36m   2   
      35-11.50  36-10.50  37-03.50  37-00  35-10.50  36-06.75
  8 Taylor Macklin            11 Whitehaven            37-01.50     11.31m   1   
      35-05.50  34-10  37-01.50  FOUL  32-02.25  34-00.25
  9 Abby Mink                 11 Bearden               35-11.75     10.96m 
      33-02.25  33-10.75  35-08.25  35-05  FOUL  35-11.75
 10 Dynah Dunn                12 Cocke County          35-02.00     10.71m 
      32-05.50  33-11  35-02         
 11 Mandy Prescott            11 Hardin Valley         34-06.75     10.53m 
      34-02.25  32-04.50  34-06.75         
 12 Atlantis Warren           12 Germantown            34-01.00     10.38m 
      FOUL  30-10.75  34-01         
 13 Alyssa Poythress          12 Northeast             33-10.25     10.31m 
      33-04.75  29-05.25  33-10.25         
 14 Analeigh Wingo            10 Brentwood             33-06.25     10.21m 
      33-02  29-08.75  33-06.25         
 15 Adriana Wilson            12 Blackman              31-02.00      9.49m 
      30-04.25  30-01  31-02         
 16 Constance Bledsoe         10 Centennial            28-11.50      8.82m 
      28-00  FOUL  28-11.50         
 
Event 11  Girls Discus Throw AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Katherine Coffey          11 Brentwood               140-01     42.69m  10   
  2 Atlantis Warren           12 Germantown              125-09     38.32m   8   
  3 Hannah Johnson            11 Independence            125-01     38.12m   6   
  4 Zoe Vlk                    9 Wilson Central          120-09     36.80m   5   
  5 Krystal Starling          11 Ooltewah                112-03     34.21m   4   
  6 LaMonica Mintlow          11 Gallatin                109-11     33.50m   3   
  7 Daniela Palomino          12 David Crockett          108-02     32.96m   2   
  8 Khyra Gambrell            12 Dobyns Bennett          108-00     32.91m   1   
  9 Andreanna Hood             9 Brighton Hig            102-00     31.08m 
 10 Mattie Thomas             11 Soddy Daisy              98-09     30.09m 
 11 Jaycee Schroeder           9 Jefferson Co.            98-08     30.07m 
 12 Brittney Ivory            10 Mem. Central             96-07     29.43m 
 13 Sophie Frederick           9 Walker Valley            95-07     29.13m 
 14 Taylor Macklin            11 Whitehaven               93-07     28.52m 
 15 Angeli Wright              9 Oakland                  92-04     28.14m 
 16 Mandy Prescott            11 Hardin Valley            73-11     22.52m 
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 West                                                9:30.90   10   
  2 Brentwood                                           9:34.15    8   
  3 Hardin Valley Academy                               9:37.30    6   
  4 Ravenwood                                           9:40.87    5   
  5 Northeast                                           9:48.80    4   
  6 Germantown                                          9:50.47    3   
  7 Science Hill                                        9:50.70    2   
  8 Mt. Juliet                                          9:57.21    1   
  9 Oak Ridge                                          10:02.58  
 10 Arlington                                          10:03.45  
 11 Houston                                            10:11.78  
 12 Cookeville                                         10:20.78  
 13 Walker Valley                                      10:24.07  
 14 White Station                                      10:29.57  
 15 Soddy Daisy                                        10:30.78  
 16 Riverdale                                          10:55.22  
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles AAA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kiara Rhodes              12 Whitehaven               14.10  -0.3  2  10   
  2 Imani Udoumana            11 Oakland                  14.85  -0.3  2   8   
  3 Jessica Green             11 Collierville             15.28  -0.3  2   6   
  4 Patience Sakeuh            9 West                     15.30  -0.8  1   5   
  5 Lynna Taylor              12 Centennial               15.38  -0.8  1   4   
  6 Brittany Bishop           10 Anderson Co.             15.44  -0.3  2   3   
  7 Kelsea Buchanan           11 John Overton             15.60  -0.3  2   2   
  8 Katlin McDade             11 White Station            15.69  -0.3  2   1    15.683
  9 Kamille Dunbar            12 Northeast                15.69  -0.3  2  15.688
 10 Kelsey Henderson          10 Soddy Daisy              15.94  -0.8  1 
 11 Brooke Long               12 Hendersonvil             15.98  -0.8  1 
 12 Rebekah Hampton           12 Hardin Valley            16.07  -0.8  1 
 13 Paige Manney               9 McMinn County            16.58  -0.8  1 
 14 Karson Young              12 Coffee Co.               16.72  -0.8  1 
 15 Anna Richardson            9 Heritage                 18.49  -0.8  1 
 16 Jordyn Braswell           11 Mem. Central             20.84  -0.3  2 
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash AAA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kethlin Campbell          12 Shelbyville              11.73   NWI  2  10   
  2 Kirstin Jones             10 Whitehaven               12.00   NWI  2   8   
  3 Tiyanna Johnson           11 Cleveland                12.18   NWI  2   6   
  4 Ashtin Holman              9 Franklin Co.             12.22  -0.8  1   5   
  5 Ceirra Tate               12 Whitehaven               12.26   NWI  2   4   
  6 Kristen Blevins           11 West                     12.29  -0.8  1   3   
  7 Jamaya Fleming            11 White Station            12.32   NWI  2   2   
  8 Tia Davis                 12 Ooltewah                 12.44  -0.8  1   1   
  9 Aislinn McElhaney         10 Sevier Co.               12.52  -0.8  1 
 10 Asha Jennings             11 West Creek               12.53  -0.8  1 
 11 Teauna Anderson           12 Northeast                12.55   NWI  2 
 12 Kourtnie Kelley           10 White Station            12.57   NWI  2 
 13 Jo'Neca Talley             9 Gallatin                 12.59  -0.8  1 
 14 Calandra Henry            10 Northeast                12.71   NWI  2 
 15 Chloe Arnold              12 Tennessee                12.89  -0.8  1 
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay AAA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whitehaven                                          1:41.44   2  10   
  2 Stewarts Creek                                      1:41.91   2   8   
  3 Cordova                                             1:42.43   2   6   
  4 Memphis Central                                     1:43.86   2   5   
  5 Hardin Valley Academy                               1:44.64   2   4   
  6 Maryville                                           1:44.94   1   3   
  7 Blackman                                            1:44.99   1   2   
  8 Northeast                                           1:45.01   2   1   
  9 Riverdale                                           1:45.90   1 
 10 Bartlett                                            1:46.25   2 
 11 Tennessee                                           1:46.27   1 
 12 Oak Ridge                                           1:47.72   1 
 13 East Hamilton                                       1:47.96   1 
 14 Antioch                                             1:48.36   1 
 -- Independence                                            DNF   2 
 -- Rossview                                                 DQ   1  zone violation
 
Event 21  Girls 1600 Meter Run AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Addi Coggins              12 Independence           5:04.32   10   
  2 Lindsey Stallworth        12 West                   5:05.62    8   
  3 Ella Baran                11 Houston                5:06.43    6   
  4 Madeline Shook             9 West                   5:07.57    5   
  5 Sadie Cook                 9 Independence           5:18.60    4   
  6 Anna Tankersley           10 Houston                5:18.61    3   
  7 Emma McClellan            12 Riverdale              5:21.28    2   
  8 Maddy Moody               10 Anderson Co.           5:23.04    1   
  9 Lauren Tabor               9 Cumberland Co.         5:27.75  
 10 Lindsay Ahlmeyer          11 Beech Senior           5:29.00  
 11 Gracelyn Walls            10 Arlington              5:35.50  
 12 Sarah Sneed               10 Riverdale              5:36.01  
 13 Madison Grimm             11 Hardin Valley          5:36.26  
 14 Courtney McCowan          12 Cookeville             5:44.66  
 15 Chloe Biggs               10 Arlington              6:04.85  
 
Event 23  Girls 4x100 Meter Relay AAA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whitehaven                                            47.77   2  10   
  2 White Station                                         48.45   2   8   
  3 Stewarts Creek                                        48.57   2   6   
  4 Blackman                                              48.98   2   5   
  5 Arlington                                             49.20   2   4   
  6 Memphis Central                                       49.27   2   3   
  7 Northeast                                             49.28   1   2   
  8 Centennial                                            49.36   1   1   
  9 Hardin Valley Academy                                 49.61   2 
 10 Maryville                                             50.19   1 
 11 Ooltewah                                              50.28   1 
 12 Independence                                          50.54   1 
 13 South-Doyle                                           50.87   1 
 14 East Hamilton                                         50.88   1 
 15 West                                                  58.82   1 
 
Event 25  Girls 400 Meter Dash AAA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Riley White               12 Ravenwood                56.73   2  10   
  2 Jessica Kelley            11 Ridgeway                 57.89   2   8   
  3 LaNea Wallace             10 Houston                  58.05   2   6   
  4 Jensen Overbay            10 Sevier Co.               58.18   2   5   
  5 Anastasia Hayes           12 Riverdale                58.24   1   4   
  6 Maria Chellah             11 Daniel Boone             59.03   2   3   
  7 Ifeoma Ikedionwu          12 Cookeville               59.34   1   2   
  8 Abbie Zander               9 Jefferson Co.          1:00.14   1   1   
  9 Whitney Bryant            10 Franklin               1:00.20   2 
 10 Katy Neubert              10 Science Hill           1:00.21   1 
 11 Asiara Nakasone           11 Northeast              1:00.84   1 
 12 Caroline Groves           12 Ravenwood              1:01.49   1 
 13 Mariah Smith              10 Germantown             1:01.53   2 
 14 Narissa Riley             12 Cleveland              1:01.83   1 
 -- Dymanique Thompson        12 LaVergne                   DNF   1 
 -- Reonna Collier            12 Cordova                    DNF   2 
 
Event 27  Girls 300 Meter Hurdles AAA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kiara Rhodes              12 Whitehaven               43.94   2  10   
  2 Kendall Long              20 White Station            44.23   2   8   
  3 Taylor Pickett            12 Brentwood                45.85   2   6   
  4 Aislinn McElhaney         10 Sevier Co.               46.13   2   5   
  5 Emani Johnson              9 Whitehaven               46.14   1   4   
  6 Brooke Long               12 Hendersonvil             46.71   2   3   
  7 Ashley Grimes             11 Lebanon                  46.97   1   2   
  8 Lilly Worden              11 Hillsboro                47.02   2   1   
  9 Imani Udoumana            11 Oakland                  47.21   1 
 10 Sarah Pearson             11 Coffee Co.               47.77   1 
 11 Lizzie Davis              11 Hardin Valley            47.93   1 
 12 Marquita Smith            12 Whitehaven               48.28   2 
 13 Caroline Lewis            10 West                     48.68   1 
 14 Patience Sakeuh            9 West                     49.11   2 
 15 Sara Mullis                9 Bradley Central          49.16   1 
 16 Zoe Dennis                12 Cookeville               49.67   1 
 
Event 29  Girls 800 Meter Run AAA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jessica Lord              12 Morristown-West        2:16.77   2  10   
  2 Riley Coggin              11 Brentwood              2:18.89   1   8   
  3 Breja Hooks               10 Oakland                2:18.95   1   6   
  4 Hannah Burkhart            9 West                   2:20.25   2   5   
  5 Kensi Gray                10 Hardin Valley          2:21.31   2   4   
  6 Julia Karsten             10 Mt.Juliet              2:23.16   2   3   
  7 Emily Jay                 11 Brentwood              2:24.78   2   2   
  8 Alyssa Dandridge          12 Germantown             2:24.99   1   1   
  9 Lindsey Stallworth        12 West                   2:27.33   2 
 10 Kendall Harris            10 Walker Valley          2:27.57   1 
 11 Courtney McCowan          12 Cookeville             2:28.64   1 
 12 Lauren Tabor               9 Cumberland Co.         2:30.97   1 
 13 Bailey Rose               11 Houston                2:31.24   1 
 14 Skylar Boogerd            10 Arlington              2:31.57   2 
 15 Dominique Taylor          12 Germantown             2:48.43   1 
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash AAA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kethlin Campbell          12 Shelbyville              24.21   1.1  2  10   
  2 Kirstin Jones             10 Whitehaven               25.20   1.1  2   8   
  3 Ashtin Holman              9 Franklin Co.             25.24   2.0  1   6   
  4 Timaya Ray                 9 Hardin Valley            25.45   1.1  2   5   
  5 Tia Davis                 12 Ooltewah                 25.50   1.1  2   4   
  6 Lauryn James              11 Cordova                  25.62   1.1  2   3   
  7 Jamaya Fleming            11 White Station            25.67   1.1  2   2   
  8 Teauna Anderson           12 Northeast                25.70   2.0  1   1   
  9 Kristen Blevins           11 West                     25.71   2.0  1 
 10 Tiyanna Johnson           11 Cleveland                25.74   1.1  2 
 11 Mckenzie Williamson       10 Centennial               25.91   2.0  1 
 12 Alecandria Henderson      11 Houston                  25.93   1.1  2 
 13 Calandra Henry            10 Northeast                26.03   2.0  1 
 14 Jo'Neca Talley             9 Gallatin                 26.28   2.0  1 
 15 Imani Bryant              10 Jefferson Co.            26.37   2.0  1 
 16 Chloe Arnold              12 Tennessee                26.51   2.0  1 
 
Event 33  Girls 3200 Meter Run AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Erica Fisher              10 Arlington             10:59.28   10   
  2 Addi Coggins              12 Independence          11:00.70    8   
  3 Victoria Simmons          12 Siegel                11:17.64    6   
  4 Ella Baran                11 Houston               11:18.06    5   
  5 Jamie Blaylock            11 Ravenwood             11:26.57    4   
  6 Caroline Cherry           10 Brentwood             11:27.61    3   
  7 Beth Donnelly              9 Brentwood             11:28.01    2   
  8 Sophia Neglia             12 Dobyns Bennett        11:28.59    1   
  9 Anna Claire Lusk          12 Dyer Co.              11:38.87  
 10 Lesley Green              10 Rhea County           11:44.23  
 11 Julia Simpson             11 Science Hill          11:47.28  
 12 Rachel Strayer            11 Siegel                11:49.81  
 13 Michelle Myers            12 Houston               11:53.06  
 14 Sydney Tabor              11 Cumberland Co.        12:00.59  
 15 Genevieve Schwartz        11 Oak Ridge             12:04.55  
 16 Madison Grimm             11 Hardin Valley         12:05.86  
 
Event 35  Girls 4x400 Meter Relay AAA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ravenwood                                           3:59.99   2  10   
  2 West                                                4:01.58   2   8   
  3 Memphis Central                                     4:03.24   1   6   
  4 Brentwood                                           4:03.38   2   5   
  5 Riverdale                                           4:03.97   1   4   
  6 Northeast                                           4:04.59   1   3   
  7 Sevier County                                       4:05.16   2   2   
  8 Dobyns Bennett                                      4:05.27   1   1   
  9 Cordova                                             4:05.67   2 
 10 Centennial                                          4:05.72   1 
 11 Hardin Valley Academy                               4:06.38   2 
 12 Houston                                             4:06.49   2 
 13 White Station                                       4:11.11   2 
 14 Oakland                                             4:17.35   1 
 15 Blackman                                            4:19.02   1 
 
Event 37  Girls Outdoor Pentathlon AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kiara Rhodes              12 Whitehaven                3382   10   
  2 Taylor Pickett            12 Brentwood                 3329    8   
  3 Kelsea Buchanan           11 John Overton              3241    6   
  4 Imani Udoumana            11 Oakland                   3134    5   
  5 Lizzie Davis              11 Hardin Valley             3027    4   
  6 Rebekah Hampton           12 Hardin Valley             2987    3   
  7 Caroline Lewis            10 West                      2979    2   
  8 Lynna Taylor              12 Centennial                2958    1   
  9 Kelsey Henderson          10 Soddy Daisy               2847  
 10 Sarah Pearson             11 Coffee Co.                2780  
 11 Cassidy Young             11 Lenoir City               2720  
 12 India Wilson              10 Southwind                 2464    
 
                Women - AAA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Whitehaven                  89        2) Brentwood                  83   
    3) West                        46        4) Ravenwood                  36.50
    4) Hardin Valley Academy       36.50     6) Oakland                    32   
    7) Independence                30.50     8) Shelbyville                30   
    9) White Station               22       10) Houston                    20   
   11) Ooltewah                    17       11) Cordova                    17   
   13) Stewarts Creek              16.50    14) Memphis Central            16   
   15) Centennial                  14       15) Arlington                  14   
   15) Anderson County             14       18) Germantown                 12   
   18) Sevier County               12       18) Ridgeway                   12   
   18) Collierville                12       18) Blackman                   12   
   18) David Crockett              12       24) Northeast                  11   
   24) Franklin Co.                11       26) Riverdale                  10   
   26) John Overton                10       26) Morristown-West            10   
   29) Maryville                    8       29) Daniel Boone                8   
   31) Cleveland                    6       31) Siegel                      6   
   33) White County                 5       33) Coffee County               5   
   33) Wilson Central               5       36) Knoxville Halls             4.50
   37) Walker Valley                4       37) Mt. Juliet                  4   
   39) Science Hill                 3.50    40) Dobyns Bennett              3   
   40) Brighton High School         3       40) Hendersonville              3   
   40) Volunteer                    3       40) Gallatin                    3   
   45) Lebanon                      2       45) Cookeville                  2   
   45) Southwind                    2       48) Hillsboro                   1   
   48) Jefferson County             1       48) Kirby                       1