2016 Class AAA Girls’ State Track Results


2016 TSSAA Girls’ Track State Championships
May 26th, 2016 – Class AAA

Licensed to AllTrax Timing - Contractor License           HY-TEK's Meet Manager
                 2016 TSSAA State Track & Field Championships                  
                            MTSU -- Murfreesboro,TN                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Pole Vault AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
Finals
  1 Hughes, Allie             12 Germantown            12-00.00      3.65m  10   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-02 
        P    P    P    P    P    P     O     O     O     O     O   XXX 
  2 Coulthard, Maddie         12 Cleveland             11-00.00      3.35m   8   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 
        P    P    P    P    O    O     O     O     O   XXX 
  3 Pickett, Taylor           11 Brentwood             10-06.00      3.20m   6   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 
        P    P    P    P    P    P     O     O   XXX 
  4 Bishop, Brittany           9 Anderson Co.          10-06.00      3.20m   5   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 
        P    P    P    P    O    O     O    XO   XXX 
  5 Donahue, Natalie          10 Dobyns Bennett        10-00.00      3.04m   4   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    P    P   XO    O     O   XXX 
  6 Tomayko, Meg              12 Siegel                 9-06.00      2.89m   2.50
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 
        P    P    P    O    O   XO   XXX 
  6 Davis, Diana              12 Coffee Co.             9-06.00      2.89m   2.50
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 
        P    P    P    O    O   XO   XXX 
  8 Bryant, Rebekah           12 Jefferson Co.          9-06.00      2.89m   1   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 
        P    P    O    O  XXO   XO   XXX 
  9 Briant, Melissa           11 Collierville           9-00.00      2.74m 
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        O    O    O    O    O  XXX 
  9 Arab, Nikki               12 Brentwood              9-00.00      2.74m 
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    O    O    O  XXX 
 11 Roberts, Madison          20 Bolton                 8-06.00      2.59m 
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        O    O    O    O  XXX 
 12 Duff, Brandi              11 Anderson Co.           8-06.00      2.59m 
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        O    O    O   XO  XXX 
 13 Fuller, Kristen           12 Riverdale              8-00.00      2.43m 
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O    O  XXX 
 13 Hansen, Laurel            12 Arlington              8-00.00      2.43m 
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O    O  XXX 
 -- Woods, Katie              10 Brentwood                   NH            
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        P    P    P    P  XXX 
 
Event 3  Girls Long Jump AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Lightfoot, Angelica       12 Southwind             18-04.50   NWI     5.60m  10   
  2 Gordon, Tanalya           10 Blackman              18-04.25   NWI     5.59m   8   
  3 James, Lauryn             10 Cordova               17-10.00   NWI     5.43m   6   
  4 Buchanan, Kelsea          10 John Overton          17-08.00   NWI     5.38m   5   
  5 Young, Karson             11 Coffee Co.            17-06.50   NWI     5.34m   4   
  6 McMullen, Avery            9 Centennial            17-04.50   NWI     5.29m   3   
  7 Rich, Bethany             12 Rossview              17-04.00   NWI     5.28m   2   
  8 Kelley, Jessica           10 Ridgeway              17-03.50   NWI     5.27m   1   
  9 Lewis, Caroline            9 West                  17-02.50   NWI     5.24m 
 10 Justus, Jenna             11 Bearden               16-09.00   NWI     5.10m 
 11 Langbo, Charlotte         11 Brentwood             16-04.75   NWI     4.99m 
 12 Roddy, Lindsey            12 William Blount        16-03.25   NWI     4.95m 
 13 Bryant, Rebekah           12 Jefferson Co.         16-03.00   NWI     4.95m 
 14 Udoumana, Imani           12 Oakland               16-00.25   NWI     4.88m 
 15 Palmer, Tinia             11 Franklin Co.          15-05.00   NWI     4.69m 
 
Event 5  Girls Triple Jump AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Perry-Grimes, Maya        12 Cane Ridge            37-09.50   NWI    11.51m  10   
  2 Craft, Danielle           12 Northeast             37-01.00   NWI    11.30m   8   
  3 Udoumana, Imani           12 Oakland               36-01.50   NWI    11.01m   6   
  4 Shaw, Briana              12 Whitehaven            36-00.50   NWI    10.98m   5   
  5 Langbo, Charlotte         11 Brentwood             35-06.00   NWI    10.82m   4   
  6 Tomkosky, Abbi            12 Jefferson Co.         35-05.00   NWI    10.79m   3   
  7 Long, Kendall             20 White Station         34-09.00   NWI    10.59m   2   
  8 Salyers, Morgan           11 Volunteer             34-07.75   NWI    10.56m   1   
  9 Hampton, Rebekah          11 Hardin Valley         34-05.75   NWI    10.50m 
 10 Klippenstein, Sarah       12 Ravenwood             34-04.50   NWI    10.47m 
 11 Fry, Lizzie               12 Maryville             34-04.25   NWI    10.47m 
 12 Salvig, Chandler          10 Oakland               34-04.00   NWI    10.46m 
 13 Young, Karson             11 Coffee Co.            34-01.75   NWI    10.40m 
 14 Holmes, Megan             12 Walker Valley         33-05.25   NWI    10.19m 
 15 Sturgell, Emily           12 Bolton                33-02.25   NWI    10.11m 
 16 McDade, Katlin            10 White Station         33-01.50   NWI    10.09m 
 
Event 7  Girls High Jump AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven             5-08.00      1.72m  10   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-09 
        P    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Rowe, Addisyn             11 David Crockett         5-06.00      1.67m   8   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        P    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Warner, Dionna            12 Bolton                 5-04.00      1.62m   6   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  4 Napper, Gabrielle         11 Stewarts Creek         5-04.00      1.62m   5   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O   XO    O  XXO  XXX 
  5 Davis, Lizzie             10 Hardin Valley          5-02.00      1.57m   3   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        P    O    O    O  XXX 
  5 Sims, Moriah              11 Independence           5-02.00      1.57m   3   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O    O    O  XXX 
  5 Bunch, Madison            11 Morristown-East        5-02.00      1.57m   3   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O    O    O  XXX 
  8 White, Riley              11 Ravenwood              5-00.00      1.52m   1   
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O    O  XXX 
  9 Wright, Jaclyn             9 Blackman               5-00.00      1.52m 
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O   XO  XXX 
 10 Link, Olivia              10 Hillwood               5-00.00      1.52m 
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O   XO  XXO  XXX 
 11 Mannerford, Rebecka       11 Wilson Central         4-10.00      1.47m 
     4-08 4-10 5-00 
        O    O  XXX 
 11 Roddy, Lindsey            12 William Blount         4-10.00      1.47m 
     4-08 4-10 5-00 
        O    O  XXX 
 11 Blossom, Caroline         11 Houston                4-10.00      1.47m 
     4-08 4-10 5-00 
        P    O  XXX 
 14 Pearson, Sarah            10 Coffee Co.             4-10.00      1.47m 
     4-08 4-10 5-00 
        O   XO  XXX 
 15 White, CyCy               11 Walker Valley          4-08.00      1.42m 
     4-08 4-10 
       XO  XXX 
 
Event 9  Girls Shot Put AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Mikayla         12 McGavock              45-05.75     13.86m  10   
  2 Carey, Destiny            12 Farragut              44-02.50     13.47m   8   
  3 Coffey, Katherine         10 Brentwood             43-01.25     13.13m   6   
  4 Starling, Krystal         10 Ooltewah              41-03.00     12.57m   5   
  5 Buxton, Symphony          11 Hardin Valley         38-03.75     11.67m   4   
  6 Barnett, Kalea            12 Blackman              37-02.50     11.34m   3   
  7 Ivory, Brittney            9 Mem. Central          36-07.75     11.16m   2   
  8 Grayson, Taylor           12 Beech Senior          36-04.75     11.09m   1   
  9 Fossett, Pinkie           12 Southwind             35-06.00     10.82m 
 10 Thornton, Ty'Asia         11 Northeast             33-10.50     10.32m 
 11 England, Jade             10 White County          33-07.00     10.23m 
 12 McCoy, Madison            12 Anderson Co.          33-06.75     10.22m 
 13 Dunn, Dynah               11 Cocke County          33-05.00     10.18m 
 14 Graham, Jasmine           11 Houston               33-01.00     10.08m 
 15 Fortson, Alexis           12 Riverdale             31-11.00      9.72m 
 16 Warren, Atlantis          11 Germantown            30-06.75      9.31m 
 
Event 11  Girls Discus Throw AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Mikayla         12 McGavock                149-00     45.41m  10   
  2 Banks, Dominique          12 Jefferson Co.           133-04     40.64m   8   
  3 Johnson, Hannah           10 Independence            131-09     40.15m   6   
  4 Coffey, Katherine         10 Brentwood               122-08     37.38m   5   
  5 McCoy, Madison            12 Anderson Co.            120-08     36.77m   4   
  6 Warren, Atlantis          11 Germantown              118-04     36.06m   3   
  7 Wyatt, Mevelyn            10 McGavock                110-04     33.62m   2   
  8 Fullen, Mekenzie          12 Dobyns Bennett          110-04     33.62m   1   
  9 Carey, Destiny            12 Farragut                100-10     30.73m 
 10 Ivory, Brittney            9 Mem. Central             99-09     30.40m 
 11 Fortson, Alexis           12 Riverdale                98-03     29.94m 
 12 Fossett, Pinkie           12 Southwind                98-02     29.92m 
 13 Thomas, Mattie            10 Soddy Daisy              96-07     29.43m 
 14 Starling, Krystal         10 Ooltewah                 95-08     29.15m 
 15 Macklin, Taylor           10 Whitehaven               85-05     26.03m 
 16 Barnett, Kalea            12 Blackman                 76-02     23.21m 
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brentwood                                           9:33.36   10   
  2 Ravenwood                                           9:40.75    8   
  3 Dobyns Bennett                                      9:42.73    6   
  4 Hardin Valley Academy                               9:44.56    5   
  5 Arlington                                           9:48.71    4   
  6 Morristown-West                                     9:50.60    3   
  7 Science Hill                                        9:54.62    2   
  8 Houston                                             9:56.23    1   
  9 Northeast                                          10:02.35  
 10 Southwind                                          10:07.73  
 11 Cookeville                                         10:10.12  
 12 Collierville                                       10:10.15  
 13 Centennial                                         10:12.04  
 14 Walker Valley                                      10:28.16  
 15 Siegel                                             10:54.53  
 16 Soddy Daisy                                        10:59.01  
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles AAA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven               14.24  -1.2  2  10   
  2 Lightfoot, Angelica       12 Southwind                14.40  -1.2  2   8   
  3 Rich, Bethany             12 Rossview                 15.12  -1.2  2   6   
  4 Wilhite, Destiny          12 Southwind                15.17  -1.2  2   5   
  5 Braswell, Jordyn          10 Mem. Central             15.38  -1.2  2   4   
  6 Tanner, Amber             12 Ravenwood                15.39  -1.2  2   3   
  7 Taylor, Lynna             11 Centennial               15.65  -1.2  2   2   
  8 Young, Karson             11 Coffee Co.               15.93  -1.4  1   1   
  9 Dunbar, Kamille           11 Northeast                16.06  -1.4  1 
 10 Aldridge, Tamia           12 Riverdale                16.77  -1.4  1 
 11 Hausladen, Kate            9 Oak Ridge                16.93  -1.4  1 
 12 Udoumana, Imani           12 Oakland                  16.97  -1.2  2 
 13 West, MacKenzie           11 Campbell Co.             17.03  -1.4  1 
 14 Pearson, Sarah            10 Coffee Co.               17.05  -1.4  1 
 15 Caudle, Georgia           12 Science Hill             17.69  -1.4  1 
 -- Noe, Tiffany              10 Morristown-West             FS  -1.4  1 
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash AAA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Tate, Ceirra              11 Whitehaven               12.16  -0.8  2  10   
  2 Jones, Kirstin             9 Whitehaven               12.32  -0.8  2   8   
  3 Ray, Jordan               12 Southwind                12.43  -0.8  2   6   
  4 Goins, Reagan             12 Hardin Valley            12.44  -0.8  2   5   
  5 Blevins, Kristen          10 West                     12.48  -1.9  1   4   
  6 Johnson, Tiyanna          10 Cleveland                12.64  -0.8  2   3    12.637
  7 Wilder, Kyra              10 Stewarts Creek           12.64  -1.9  1   2    12.638
  8 Henderson, Alecandria     10 Houston                  12.64  -0.8  2   1    12.640
  9 Lankford, Alexis          12 Lenoir City              12.67  -0.8  2 
 10 Kelley, Ebony             12 McMinn County            12.71  -1.9  1 
 11 Lowe, Amanda              12 Jefferson Co.            12.72  -0.8  2 
 12 Perry-Grimes, Maya        12 Cane Ridge               12.74  -1.9  1 
 13 Anderson, Teauna          11 Northeast                12.76  -1.9  1 
 14 Reagan, Shannon           12 Tullahoma                12.79  -1.9  1 
 15 Williamson, Mckenzie       9 Centennial               12.85  -1.9  1 
 16 Rich, Bethany             12 Rossview                 12.87  -1.9  1 
 
Event 19  Girls 4x200 Meter Relay AAA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whitehaven                                          1:40.15   2  10   
  2 Southwind                                           1:41.51   2   8   
  3 Memphis Central                                     1:42.57   2   6   
  4 Hardin Valley Academy                               1:42.97   2   5   
  5 Jefferson County                                    1:43.13   2   4   
  6 Stewarts Creek                                      1:44.51   2   3   
  7 Centennial                                          1:44.66   2   2   
  8 Antioch                                             1:44.80   1   1   
  9 Riverdale                                           1:44.86   1 
 10 White Station                                       1:44.96   2 
 11 Blackman                                            1:45.55   1 
 12 Ravenwood                                           1:46.25   1 
 13 Northeast                                           1:46.86   1 
 14 Soddy Daisy                                         1:47.09   1 
 15 Maryville                                           1:47.39   1 
 16 Volunteer                                           1:49.06   1 
 
Event 21  Girls 1600 Meter Run AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, Megan             12 West                   4:58.45   10   
  2 Hendry, Hailey            12 Brentwood              4:58.76    8   
  3 Baran, Ella               10 Houston                5:02.95    6   
  4 Markham, Delaney          12 Maryville              5:05.31    5   
  5 Mallory, Shian            12 Houston                5:06.19    4   
  6 Tolson, Brittany          12 Powell                 5:09.28    3   
  7 Sleenhof, Annika          10 Ravenwood              5:13.17    2   
  8 Brainard, Sammy           12 Collierville           5:20.35    1   
  9 McClellan, Emma           11 Riverdale              5:21.80  
 10 James, Julia              11 John Overton           5:25.77  
 11 Hausman, Halle            10 Science Hill           5:31.27  
 12 Tabor, Sydney             10 Cumberland Co.         5:31.68  
 13 Lindemann, Maddie         12 Houston                5:32.67  
 14 Sneed, Sarah               9 Riverdale              5:34.23  
 15 Coudriet, Hailey          11 Stone Memorial         5:45.29  
 
Event 23  Girls 4x100 Meter Relay AAA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whitehaven                                            47.29   2  10   
  2 Southwind                                             47.76   2   8   
  3 Memphis Central                                       48.37   2   6   
  4 Hardin Valley Academy                                 48.83   2   5   
  5 Ravenwood                                             48.95   2   4   
  6 White Station                                         49.08   2   3   
  7 Jefferson County                                      49.10   1   2   
  8 Antioch                                               49.88   2   1   
  9 Springfield                                           50.00   1 
 10 Blackman                                              50.01   1 
 11 Northeast                                             50.06   1 
 12 LaVergne                                              50.25   1 
 13 Cleveland                                             50.39   2 
 14 Volunteer                                             50.53   1 
 15 Morristown-West                                       50.62   1 
 16 Ooltewah                                              50.77   1 
 
Event 25  Girls 400 Meter Dash AAA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Phillips, Felicia         12 Houston                  55.27   2  10   
  2 White, Riley              11 Ravenwood                55.78   2   8   
  3 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven               56.02   2   6   
  4 Morton, Kassidy           12 Tennessee                56.44   2   5   
  5 Hayes, Anastasia          11 Riverdale                56.68   2   4   
  6 Thiesing, Amelia          12 Centennial               56.99   2   3   
  7 Smith, Triniti            12 Southwind                57.17   2   2   
  8 Overbay, Jensen            9 Sevier Co.               57.57   1   1   
  9 Wallace, LaNea             9 Houston                  58.52   2  58.516
 10 Honorable, Neyasha        12 Hardin Valley            58.52   1  58.520
 11 Karsten, Julia             9 Mt.Juliet              1:00.28   1 
 12 Ikedionwu, Ifeoma         11 Cookeville             1:00.54   1 
 13 Kelley, Ebony             12 McMinn County          1:00.55   1 
 14 White, Addison            11 Ravenwood              1:00.87   1 
 15 Jeske, Maddie             11 Hardin Valley          1:01.17   1 
 16 Riley, Narissa            11 Cleveland              1:01.77   1 
 
Event 27  Girls 300 Meter Hurdles AAA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tanner, Amber             12 Ravenwood                45.35   2  10   
  2 Allen, Jada               12 Mem. Central             45.60   2   8   
  3 Johnson, Kierra           11 Hunters Lane             45.74   2   6   
  4 Long, Kendall             20 White Station            46.25   2   5   
  5 Taylor, Lynna             11 Centennial               46.88   2   4   
  6 Lewis, Caroline            9 West                     47.43   1   3   
  7 Davis, Lizzie             10 Hardin Valley            47.56   1   2   
  8 Hausladen, Kate            9 Oak Ridge                47.60   1   1   
  9 Buchanan, Kelsea          10 John Overton             48.04   2 
 10 Braswell, Jordyn          10 Mem. Central             48.32   2 
 11 Aldridge, Tamia           12 Riverdale                48.52   1 
 12 Bunch, Madison            11 Morristown-East          48.86   1 
 13 Pearson, Sarah            10 Coffee Co.               49.50   1 
 14 Owens, Elizabeth          11 Cleveland                50.24   1 
 15 Wilhite, Destiny          12 Southwind              1:04.52   2 
 
Event 29  Girls 800 Meter Run AAA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Adams, Nicole             12 West                   2:16.13   2  10   
  2 Hendry, Hailey            12 Brentwood              2:16.58   2   8   
  3 Bateman, Abby             12 Jefferson Co.          2:17.26   2   6   
  4 Mallory, Shian            12 Houston                2:17.28   2   5   
  5 Parsons, Grace            11 Ravenwood              2:17.81   2   4   
  6 Lord, Jessica             11 Morristown-West        2:18.55   1   3   
  7 Coggin, Riley             10 Brentwood              2:19.43   2   2   
  8 Lay, Kaitlyn              12 Knoxville Halls        2:20.36   2   1   
  9 Henderson, Julia          12 Ravenwood              2:23.19   2 
 10 Brainard, Sammy           12 Collierville           2:24.15   1 
 11 Cunningham, Caitlin       12 Siegel                 2:24.74   1 
 12 Dandridge, Alyssa         11 Germantown             2:27.10   1 
 13 Hooks, Breja               9 Oakland                2:27.43   1 
 14 Boogerd, Skylar            9 Arlington              2:28.35   1 
 15 McCowan, Courtney         12 Cookeville             2:29.71   1 
 16 Bass, Lauren              10 Blackman               2:33.87   1 
 
Event 31  Girls 200 Meter Dash AAA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jones, Kirstin             9 Whitehaven               24.19   1.9  2  10   
  2 Phillips, Felicia         12 Houston                  24.43   1.9  2   8   
  3 Tate, Ceirra              11 Whitehaven               24.51   1.9  2   6   
  4 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven               24.52   1.9  2   5   
  5 Lankford, Alexis          12 Lenoir City              24.83   2.3  1   4   
  6 Johnson, Tiyanna          10 Cleveland                25.19   1.9  2   3   
  7 Hayes, Anastasia          11 Riverdale                25.29   1.9  2   2   
  8 Perry-Grimes, Maya        12 Cane Ridge               25.32   1.9  2   1   
  9 Williamson, Mckenzie       9 Centennial               25.45   2.3  1 
 10 Burt, Miranda             12 Farragut                 25.49   2.3  1 
 11 Morton, Kassidy           12 Tennessee                25.52   2.3  1 
 12 Wilder, Kyra              10 Stewarts Creek           25.59   2.3  1 
 13 Barcelona, Lauren         11 East Hamilton            25.61   2.3  1 
 14 Anderson, Teauna          11 Northeast                25.63   1.9  2 
 15 Jennings, Jailah          12 Summit                   25.65   2.3  1 
 16 Lowe, Amanda              12 Jefferson Co.            26.35   2.3  1 
 
Event 33  Girls 3200 Meter Run AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, Megan             12 West                  10:49.63   10   
  2 Baran, Ella               10 Houston               11:02.01    8   
  3 Tolson, Brittany          12 Powell                11:05.48    6   
  4 Jones, Makenzie           12 Morristown-West       11:07.67    5   
  5 Lee, Lydia                12 Science Hill          11:08.66    4   
  6 Sleenhof, Annika          10 Ravenwood             11:16.04    3   
  7 Barnhart, Marah           12 Houston               11:19.63    2   
  8 Simmons, Victoria         11 Siegel                11:26.39    1   
  9 Blaylock, Jamie           10 Ravenwood             11:33.80  
 10 Cherry, Caroline           9 Brentwood             11:44.40  
 11 McClellan, Emma           11 Riverdale             11:48.12  
 12 Myers, Michelle           11 Houston               11:50.29  
 13 McClellan, Maddy          12 Riverdale             11:53.60  
 14 Harris, Kendall            9 Walker Valley         11:55.52  
 15 Hudsmith, Emilee          20 White Station         12:28.74  
 
Event 35  Girls 4x400 Meter Relay AAA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ravenwood                                           3:55.22   2  10   
  2 Houston                                             3:55.58   2   8   
  3 Riverdale                                           4:02.75   1   6   
  4 Centennial                                          4:03.37   2   5   
  5 Maryville                                           4:04.33   1   4   
  6 Memphis Central                                     4:04.83   2   3   
  7 Hardin Valley Academy                               4:06.50   2   2   
  8 Germantown                                          4:07.88   2   1   
  9 Science Hill                                        4:09.80   1 
 10 Cordova                                             4:10.18   2 
 11 Brentwood                                           4:10.52   2 
 12 Antioch                                             4:10.62   1 
 13 Morristown-West                                     4:11.50   1 
 14 Soddy Daisy                                         4:12.90   1 
 15 Stewarts Creek                                      4:14.89   1 
 16 Blackman                                            4:18.17   1 
 
Event 37  Girls Outdoor Pentathlon AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tanner, Amber             12 Ravenwood                 3444   10   
  2 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven                3443    8   
  3 Lightfoot, Angelica       12 Southwind                 3378    6   
  4 Wilhite, Destiny          12 Southwind                 3048    5   
  5 Roddy, Lindsey            12 William Blount            3006    4   
  6 Buchanan, Kelsea          10 John Overton              2890    3   
  7 Hampton, Rebekah          11 Hardin Valley             2863    1.50
  7 Rich, Bethany             12 Rossview                  2863    1.50
  9 Udoumana, Imani           12 Oakland                   2810  
 10 Taylor, Lynna             11 Centennial                2759  
 11 Pearson, Sarah            10 Coffee Co.                2684  
 12 Lewis, Caroline           09 Knoxv. West               2659  
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles AAA Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven               13.89   1.4  1    994
  2 Lightfoot, Angelica       12 Southwind                14.28   1.8  3    939
  3 Tanner, Amber             12 Ravenwood                15.11   1.8  3    827
  4 Rich, Bethany             12 Rossview                 15.19   1.8  3    817
  5 Wilhite, Destiny          12 Southwind                15.21   0.3  4    814
  6 Buchanan, Kelsea          10 John Overton             15.64   1.4  1    759
  7 Taylor, Lynna             11 Centennial               15.65   0.3  4    758
  8 Udoumana, Imani           12 Oakland                  16.01   1.5  2    713
  9 Hampton, Rebekah          11 Hardin Valley            16.31   1.5  2    677
 10 Pearson, Sarah            10 Coffee Co.               16.80   1.4  1    619
 11 Roddy, Lindsey            12 William Blount           17.02   0.3  4    594
 12 Lewis, Caroline           09 Knoxv. West              17.13   1.5  2    582
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump AAA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven               1.57m    5-01.75    701
  2 Roddy, Lindsey            12 William Blount           1.52m    4-11.75    644
  2 Pearson, Sarah            10 Coffee Co.               1.52m    4-11.75    644
  2 Lightfoot, Angelica       12 Southwind                1.52m    4-11.75    644
  5 Wilhite, Destiny          12 Southwind                1.47m    4-09.75    588
  5 Buchanan, Kelsea          10 John Overton             1.47m    4-09.75    588
  7 Lewis, Caroline           09 Knoxv. West              1.42m    4-07.75    534
  7 Rich, Bethany             12 Rossview                 1.42m    4-07.75    534
  7 Taylor, Lynna             11 Centennial               1.42m    4-07.75    534
  7 Hampton, Rebekah          11 Hardin Valley            1.42m    4-07.75    534
  7 Tanner, Amber             12 Ravenwood                1.42m    4-07.75    534
 12 Udoumana, Imani           12 Oakland                  1.37m    4-06.00    481
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put AAA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tanner, Amber             12 Ravenwood               10.44m   34-03.00    558
  2 Roddy, Lindsey            12 William Blount           9.66m   31-08.50    507
  3 Lightfoot, Angelica       12 Southwind                9.43m   30-11.25    492
  4 Wilhite, Destiny          12 Southwind                8.69m   28-06.25    444
  5 Hampton, Rebekah          11 Hardin Valley            8.42m   27-07.50    427
  6 Buchanan, Kelsea          10 John Overton             8.29m   27-02.50    418
  7 Rich, Bethany             12 Rossview                 8.27m   27-01.75    417
  8 Pearson, Sarah            10 Coffee Co.               8.02m   26-03.75    401
  9 Udoumana, Imani           12 Oakland                  7.67m   25-02.00    378
 10 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven               7.54m   24-09.00    370
 11 Taylor, Lynna             11 Centennial               7.34m   24-01.00    357
 12 Lewis, Caroline           09 Knoxv. West              6.41m   21-00.50    297
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump AAA Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Lightfoot, Angelica       12 Southwind                5.55m   NWI  18-02.50    715
     5.31m(NWI) 5.55m(NWI) 5.44m(NWI)            
  2 Rich, Bethany             12 Rossview                 5.38m   NWI  17-08.00    665
     FOUL      5.38m(NWI) 5.27m(NWI)            
  3 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven               5.35m   NWI  17-06.75    657
     3.81m(NWI) 4.41m(NWI) 5.35m(NWI)            
  4 Roddy, Lindsey            12 William Blount           5.29m   NWI  17-04.25    640
     4.90m(NWI) 5.29m(NWI) 5.20m(NWI)            
  4 Tanner, Amber             12 Ravenwood                5.29m   NWI  17-04.25    640
     5.21m(NWI) 5.29m(NWI) 5.28m(NWI)            
  6 Udoumana, Imani           12 Oakland                  5.24m   NWI  17-02.25    626
     5.24m(NWI) 5.05m(NWI) 4.83m(NWI)            
  7 Hampton, Rebekah          11 Hardin Valley            5.23m   NWI  17-02.00    623
     5.16m(NWI) 5.23m(NWI) 5.14m(NWI)            
  8 Buchanan, Kelsea          10 John Overton             5.18m   NWI  17-00.00    609
     FOUL      5.18m(NWI) FOUL                 
  9 Wilhite, Destiny          12 Southwind                5.10m   NWI  16-08.75    587
     5.10m(NWI) 4.78m(NWI) 4.66m(NWI)            
 10 Lewis, Caroline           09 Knoxv. West              5.08m   NWI  16-08.00    581
     4.73m(NWI) 5.04m(NWI) 5.08m(NWI)            
 11 Taylor, Lynna             11 Centennial               5.04m   NWI  16-06.50    570
     4.80m(NWI) 5.04m(NWI) 4.33m(NWI)            
 12 Pearson, Sarah            10 Coffee Co.               4.40m   NWI  14-05.25    403
     FOUL      FOUL      4.40m(NWI)            
 
Event 37  Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Dash AAA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tanner, Amber             12 Ravenwood              2:15.54     885
  2 Rhodes, Kiara             11 Whitehaven             2:27.74     721
  3 Lewis, Caroline           09 Knoxv. West            2:32.23     665
  4 Roddy, Lindsey            12 William Blount         2:35.90     621
  5 Pearson, Sarah            10 Coffee Co.             2:36.24     617
  6 Wilhite, Destiny          12 Southwind              2:36.36     615
  7 Udoumana, Imani           12 Oakland                2:36.64     612
  8 Hampton, Rebekah          11 Hardin Valley          2:37.49     602
  9 Lightfoot, Angelica       12 Southwind              2:38.73     588
 10 Taylor, Lynna             11 Centennial             2:42.93     540
 11 Buchanan, Kelsea          10 John Overton           2:45.05     516
 12 Rich, Bethany             12 Rossview               2:53.32     430
 
                Women - D-2 - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Harpeth Hall               130.50     2) Ensworth                   97   
    3) Brentwood Academy           89.50     4) Briarcrest Christian Scho  64   
    5) Harding Academy             56        6) Webb School of Knoxville   47   
    7) Baylor School               41        8) Battle Ground Academy      28   
    9) Evangelical Christian       26        9) Girls Preparatory School   26   
   11) University School of Nashv  24       12) St. Cecilia Academy        23   
   13) King's Academy              20       14) St. Agnes Academy          17   
   15) Davidson Academy            14       16) St. Benedict at Auburndal  10   
   17) St. Mary's Episcopal Schoo   8       17) Lausaunne Collegiate Scho   8   
   19) Hutchison                    4       20) Immaculate Conception       3   
   21) St. George's Independent     2       22) Franklin Road Academy       1   
 
                Women - AAA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Whitehaven                  98        2) Ravenwood                  63   
    3) Southwind                   58        4) Houston                    53   
    5) Brentwood                   49        6) West                       37   
    7) Hardin Valley Academy       32.50     8) Memphis Central            29   
    9) Jefferson County            24       10) McGavock                   22   
   11) Centennial                  19       12) Germantown                 14   
   12) Cleveland                   14       14) Riverdale                  12   
   15) Dobyns Bennett              11       15) Cane Ridge                 11   
   15) Blackman                    11       15) Morristown-West            11   
   19) Stewarts Creek              10       19) White Station              10   
   21) Rossview                     9.50    22) Maryville                   9   
   22) Powell                       9       22) Anderson County             9   
   22) Independence                 9       26) Northeast                   8   
   26) John Overton                 8       26) Farragut                    8   
   26) David Crockett               8       30) Coffee County               7.50
   31) Bolton                       6       31) Hunters Lane                6   
   31) Science Hill                 6       31) Oakland                     6   
   31) Cordova                      6       36) Tennessee                   5   
   36) Ooltewah                     5       38) Lenoir City                 4   
   38) William Blount               4       38) Arlington                   4   
   41) Siegel                       3.50    42) Morristown-East             3   
   43) Antioch                      2       44) Beech Senior                1   
   44) Ridgeway                     1       44) Volunteer                   1   
   44) Sevier County                1       44) Oak Ridge                   1   
   44) Collierville                 1       44) Knoxville Halls             1