2015 Class AAA Girls’ State Track Results


2015 TSSAA Girls’ Track State Championships
May 21st, 2015 – Class AAA

Licensed to Hy-Tek Meet Services                          HY-TEK's Meet Manager
                 2015 TSSAA State Track & Field Championships                  
                            MTSU -- Murfreesboro,TN                            
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash D-1 AAA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Pate, Janel               12 Hillsboro                11.79   0.5  2  10   
  2 McCoy, Maia               12 Whitehaven               12.02   0.5  2   8   
  3 Ray, Jordan               11 Southwind                12.22   0.5  2   6   
  4 Otey, Takeria             11 Centennial               12.24   1.7  1   5   
  5 Henderson, Cierra         11 Houston                  12.30   0.5  2   4    12.293
  6 Davis, Kiana              12 Ooltewah                 12.30   0.5  2   3    12.300
  7 Lowe, Amanda              11 Jefferson Co.            12.38   0.5  2   2   
  8 Hayes, Anastasia             Riverdale                12.47   1.7  1   1   
  9 Goins, Reagan             11 Hardin Valley            12.48   0.5  2 
 10 Perry-Grimes, Maya        11 Cane Ridge               12.50   0.5  2 
 11 Henderson, Alec           09 Houston                  12.55   1.7  1 
 12 Wilder, Kyra                 Stewarts Creek           12.57   1.7  1 
 13 Jennings, Jailah          11 Summit                   12.68   1.7  1 
 14 Partin, Alexis            10 West                     12.76   1.7  1 
 15 Harper, Jada              10 McMinn County            12.83   1.7  1 
 16 Sanoe, Fanta              10 South-Doyle              13.06   1.7  1 
 
Girls 200 Meter Dash D-1 AAA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McCoy, Maia               12 Whitehaven               24.55   1.7  2  10   
  2 Davis, Kiana              12 Ooltewah                 25.10   1.7  2   8   
  3 Ray, Jordan               11 Southwind                25.40   1.7  2   6   
  4 Perry-Grimes, Maya        11 Cane Ridge               25.43   1.7  2   5   
  5 White, Riley              10 Ravenwood                25.68   1.7  2   4   
  6 Davis, Sage               09 Powell                   25.69   1.4  1   3   
  7 Hayes, Anastasia             Riverdale                25.83   1.4  1   2    25.823
  8 Lowe, Amanda              11 Jefferson Co.            25.83   1.7  2   1    25.827
  9 Johnson, Precious         11 West                     25.86   1.4  1 
 10 Thomas, Jalon             11 Germantown               25.93   1.7  2 
 11 Wilder, Kyra                 Stewarts Creek           26.17   1.4  1 
 12 Campbell, Kethlin            Shelbyville              26.22   1.7  2 
 13 Smallwood, Lauren            Oak Ridge                26.41   1.4  1 
 14 Anderson, Teaunna         10 Northeast                26.53   1.4  1 
 15 Yugusuk, Winnie           09 John Overton             27.52   1.4  1 
 
Girls 400 Meter Dash D-1 AAA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Pate, Janel               12 Hillsboro                57.15   2  10   
  2 White, Riley              10 Ravenwood                57.38   2   8   
  3 Thiesing, Amelia          11 Centennial               58.15   2   6   
  4 Hayes, Anastasia             Riverdale                58.39   1   5   
  5 Johnson, Precious         11 West                     58.83   2   4   
  6 Lyons, Gatashyka          12 Whitehaven               58.97   2   3   
  7 Campbell, Kethlin            Shelbyville              59.10   1   2   
  8 Littlejohn, Amber         12 Ridgeway                 59.14   2   1   
  9 Smith, Triniti            11 Germantown               59.90   1 
 10 Napper, Gabrielle            Blackman               1:00.23   1 
 11 Honorable, Neyasha        11 Hardin Valley          1:00.72   2 
 12 Lord, Jessica             10 Morristown-West        1:00.85   2 
 13 Chellah, Maria            09 Daniel Boone           1:01.01   1 
 14 Groves, Caroline          10 Ravenwood              1:01.77   1 
 15 Allen, Jala               11 Mem. Central           1:02.61   1 
 16 Thompson, Dymanique          LaVergne               1:03.71   1 
 
Girls 800 Meter Run D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rone, Celine              12 Arlington              2:16.35   10   
  2 Hendry, Hailey            11 Brentwood              2:17.85    8   
  3 Mallory, Shian            11 Houston                2:18.33    6   
  4 Lay, Kaitlyn              11 Knoxville Halls        2:19.60    5   
  5 Adams, Nicole             11 West                   2:22.68    4   
  6 Bunch, Madison            10 Morristown-East        2:23.35    3   
  7 Coggins, Calli            12 Independence           2:23.73    2   
  8 Brainard, Sammy           11 Collierville           2:23.96    1   
  9 Henderson, Julia          11 Ravenwood              2:24.63  
 10 Rizor, Julia              12 Beech Senior           2:25.82  
 11 Greenhalgh, Abbey            Oak Ridge              2:26.13  
 12 King, Kira                   LaVergne               2:26.43  
 13 Jordan, Savannah             White Station          2:29.76  
 14 Campell, Clorissa            Shelbyville            2:32.03  
 15 McCowan, Courtney         10 Cookeville             2:41.59  
 16 Marion, Kalissa              Stewarts Creek         2:44.61  
 
Girls 1600 Meter Run D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hendry, Hailey            11 Brentwood              5:03.61   10   
  2 Hausman, Halle            10 Science Hill           5:04.98    8   
  3 Hetherington, Olivia      09 Ravenwood              5:05.34    6   
  4 Rizor, Julia              12 Beech Senior           5:05.54    5   
  5 McCulla, Abigail          12 Hillsboro              5:05.56    4   
  6 Murray, Megan             11 West                   5:05.60    3   
  7 Roy, Breanna              09 David Crockett         5:05.79    2   
  8 Gardner, Nicole              Siegel                 5:07.12    1   
  9 Grube, Josie              12 Ooltewah               5:08.05  
 10 Baran, Ella               09 Houston                5:11.20  
 11 Brainard, Sammy           11 Collierville           5:20.02  
 12 McClellan, Emma              Riverdale              5:21.06  
 13 Grimm, Madison            09 Hardin Valley          5:24.10  
 14 Reed, Emma                12 Houston                5:27.99  
 15 Lindemann, Maddie         11 Houston                5:29.91  
 16 Tabor, Sydney             09 Cumberland Co.         5:32.63  
 
Girls 3200 Meter Run D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hendry, Hailey            11 Brentwood             10:55.11   10   
  2 Grube, Josie              12 Ooltewah              10:55.94    8   
  3 Murray, Megan             11 West                  11:01.69    6   
  4 Rizor, Jessica            12 Beech Senior          11:10.07    5   
  5 Sleenhof, Annika          09 Ravenwood             11:16.91    4   
  6 Grimm, Madison            09 Hardin Valley         11:17.74    3   
  7 Lee, Lydia                11 Science Hill          11:19.08    2   
  8 Barnhart, Marah           11 Houston               11:22.57    1   
  9 Baran, Ella               09 Houston               11:25.89  
 10 Jones, Makenzie           11 Morristown-West       11:28.47  
 11 McClellan, Emma              Riverdale             11:32.76  
 12 Blaylock, Jamie           09 Ravenwood             11:33.80  
 13 McClellan, Maddy             Riverdale             11:36.29  
 14 Gardner, Nicole              Siegel                11:43.89  
 15 Hudsmith, Emilee             White Station         11:51.15  
 
Girls 100 Meter Hurdles D-1 AAA
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rhodes, Kiara             10 Whitehaven               14.16  +0.0  2  10   
  2 Robertson, Taejah         12 Whitehaven               14.38  +0.0  2   8   
  3 Tanner, Amber             11 Ravenwood                14.84  +0.0  2   6   
  4 Montgomery, Haleigh       12 East Hamilton            14.95  +0.0  2   5   
  5 Rich, Bethany             11 Rossview                 15.52  +0.0  1   4   
  6 Cook, Aliah                  LaVergne                 15.81  +0.0  2   3   
  7 Nelson, Rachel            12 Campbell Co.             15.92  +0.0  1   2   
  8 Parrish, Derianna         12 John Overton             16.00  +0.0  2   1   
  9 Dunbar, Kamille           10 Northeast                16.22  +0.0  1 
 10 Hirst, Savannah           12 Science Hill             17.18  +0.0  1 
 11 Justus, Jenna                Bearden                  17.73  +0.0  1 
 12 Aldridge, Tamia              Riverdale                18.71  +0.0  1 
 13 Deberry, Taylor              Coffee Co.               18.88  +0.0  1 
 -- Lewis, Makaylah           11 Bartlett                    FS  +0.0  2 
 -- Elmore, Nicole            12 Maryville                  DNF  +0.0  1 
 -- Braswell, Jordyn          09 White Station               DQ  +0.0  2  hand on hurdle
 
Girls 300 Meter Hurdles D-1 AAA
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Tanner, Amber             11 Ravenwood                42.90   2  10   
  2 Robertson, Taejah         12 Whitehaven               44.12   2   8   
  3 Rhodes, Kiara             10 Whitehaven               44.43   2   6   
  4 Wilhite, Destiny          11 Southwind                45.56   2   5   
  5 Washington, Jamara        12 Bolton                   46.61   2   4   
  6 Montgomery, Haleigh       12 East Hamilton            46.77   2   3   
  7 Cook, Aliah                  LaVergne                 48.29   1   2   
  8 Hirst, Savannah           12 Science Hill             48.47   1   1   
  9 King, Lindsay             11 Campbell Co.             48.55   2 
 10 Roddy, Lindsey            11 William Blount           48.73   1 
 11 Stroud, Shannon           12 Dobyns Bennett           48.85   2 
 12 Rich, Bethany             11 Rossview                 48.97   1 
 13 Grimes, Ashley            09 Lebanon                  49.86   1 
 14 Udoumana, Imani              Oakland                  50.58   1 
 15 Aldridge, Tamia              Riverdale                50.66   1 
 16 Grams, Emily              12 Centennial               51.51   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay D-1 AAA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 White Station                                         49.06   2  10   
  2 Southwind                                             49.14   2   8   
  3 Houston                                               49.85   2   6   
  4 Hardin Valley Academy                                 49.96   2   5   
  5 Ooltewah                                              50.16   2   4   
  6 Memphis Central                                       50.25   2   3   
  7 Cane Ridge                                            50.34   1   2   
  8 West                                                  50.36   2   1   
  9 Rossview                                              50.69   1 
 10 Northeast                                             50.81   1 
 11 Oak Ridge                                             50.98   1 
 12 McMinn County                                         51.90   1 
 13 Blackman                                              52.15   1 
 14 West Creek                                            52.71   1 
 15 Maryville                                             53.13   2 
 16 Tullahoma                                             53.50   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay D-1 AAA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whitehaven                                          1:42.12   2  10   
  2 Houston                                             1:43.59   2   8   
  3 Southwind                                           1:43.95   2   6   
  4 Jefferson County                                    1:45.22   2   5   
  5 Centennial                                          1:45.57   1   4   
  6 Maryville                                           1:45.76   2   3   
  7 West                                                1:46.04   2   2   
  8 Blackman                                            1:46.24   1   1   
  9 Memphis Central                                     1:46.27   2 
 10 Northeast                                           1:46.80   1 
 11 Oak Ridge                                           1:46.82   2 
 12 Stewarts Creek                                      1:48.06   1 
 13 Cane Ridge                                          1:48.33   1 
 14 West Creek                                          1:48.50   1 
 15 Oakland                                             1:48.88   1 
 16 McMinn County                                       1:49.26   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay D-1 AAA
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whitehaven                                          3:55.58   2  10   
  2 Ravenwood                                           3:56.94   2   8   
  3 Houston                                             4:02.60   2   6   
  4 Maryville                                           4:03.97   2   5   
  5 Memphis Central                                     4:05.09   2   4   
  6 West                                                4:05.54   2   3   
  7 Brentwood                                           4:07.55   1   2   
  8 Jefferson County                                    4:09.29   2   1   
  9 Centennial                                          4:10.53   1 
 10 Germantown                                          4:12.38   1 
 11 LaVergne                                            4:13.64   1 
 12 Riverdale                                           4:15.91   1 
 13 Dobyns Bennett                                      4:16.36   2 
 14 Cane Ridge                                          4:21.59   1 
 15 Cleveland                                           4:23.10   1 
 16 Blackman                                            4:32.98   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay D-1 AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Houston                                             9:26.82   10   
  2 Morristown-West                                     9:31.01    8   
  3 Brentwood                                           9:40.39    6   
  4 Science Hill                                        9:43.10    5   
  5 Independence                                        9:44.95    4   
  6 Ravenwood                                           9:45.83    3   
  7 Dobyns Bennett                                      9:53.42    2   
  8 Hardin Valley Academy                              10:09.24    1   
  9 Germantown                                         10:20.11  
 10 Franklin                                           10:20.86  
 11 Soddy Daisy                                        10:23.65  
 12 Stone Memorial                                     10:24.23  
 13 Southwind                                          10:27.91  
 14 Whitehaven                                         10:30.18  
 15 Cookeville                                         10:34.47  
 16 Blackman                                           10:53.31  
 
Girls High Jump D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Warner, Dionna            11 Bolton                 5-02.00      1.57m  10    O+1m
  2 Moorhouse, Hannah Beth    12 Morristown-West        5-02.00      1.57m   8    XXO+4m
  3 Price, Ashley             10 Ooltewah               5-00.00      1.52m   5.50 O+0m
  3 Rowe, Addisyn             10 David Crockett         5-00.00      1.52m   5.50 O+0m
  5 McNulty, Aly              12 Stone Memorial         5-00.00      1.52m   3.50 O+1m
  5 Rovenstine, Sofie         10 Brentwood              5-00.00      1.52m   3.50 O+1m
  7 Bayless, Madelaine        11 Brentwood              5-00.00      1.52m   2    XO+1m
  8 Davis, Lizzie             09 Hardin Valley          5-00.00      1.52m   1    XXO+0m
  9 Bunch, Madison            10 Morristown-East        4-10.00      1.47m  O+0m
  9 Josey, Mycha              12 West Creek             4-10.00      1.47m  O+0m
 11 Anderson, Dariana         10 Kirby                  4-10.00      1.47m  O+1m
 11 Williams, Taylor          12 Germantown             4-10.00      1.47m  O+1m
 11 Napper, Gabrielle            Blackman               4-10.00      1.47m  O+1m
 14 Reagan, Shannon              Tullahoma              4-10.00      1.47m  XXO+0m
 15 Taylor, Lynna             10 Centennial             4-08.00      1.42m 
 -- Shaw, Briana              11 Whitehaven                  NH            
 
Girls Pole Vault D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hughes, Allie             11 Germantown            11-00.00      3.35m  10   
  2 Hirst, Savannah           12 Science Hill          10-00.00      3.04m   8    O+0 misses
  3 Strickland, Kalena        12 Dobyns Bennett        10-00.00      3.04m   6    XXO+0 misses
  4 Tomayko, Meg                 Siegel                 9-06.00      2.89m   4.50 O+0 misses
  4 Saganich, Melissa         12 Anderson Co.           9-06.00      2.89m   4.50 O+0 misses
  6 Coulthard, Maddie         11 Cleveland              9-06.00      2.89m   3    XXO+0 misses
  7 Grossman, Sarah           12 Jefferson Co.          9-00.00      2.74m   2   
  8 Hamm, Mandy               09 Brentwood              8-06.00      2.59m   1    O+1 miss
  9 Jordan, Hayley            09 Brentwood              8-06.00      2.59m  XO+1 miss
 10 Leatherwood, Hannah       12 Arlington              8-00.00      2.43m  O+0 misses
 11 Hansen, Laurel            11 Arlington              8-00.00      2.43m  O+1 miss
 12 Fuller, Kristen              Riverdale              7-06.00      2.28m  O+0 misses
 12 Harvey, Meagan            12 Northeast              7-06.00      2.28m  O+0 misses
 14 Luke, Rebecca             10 Ravenwood              7-06.00      2.28m  XO+1 miss
 15 Roberts, Madison             Bolton                 7-00.00      2.13m  XO
 16 Kostner, Ansley              Tullahoma              7-00.00      2.13m  XXO
 
Girls Long Jump D-1 AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Rovenstine, Sofie         10 Brentwood             18-06.00   1.5     5.63m  10   
     18-02.50(0.8) 18-06(1.5) 18-02(0.8) 17-08(1.8) 18-03(0.1) 15-05.25(2.1)
  2 Pate, Janel               12 Hillsboro             18-05.25   1.9     5.61m   8   
     18-00.75(1.2) FOUL      18-00(1.1) 18-04.75(0.3) 18-05.25(1.9) FOUL     
  3 Jantzi, Rachel            12 Brentwood             18-01.50   1.7     5.52m   6   
     18-01.50(1.7) 17-10(0.3) FOUL      17-02.75(2.3) FOUL      17-01(0.7)
  4 Gordon, Tanalya              Blackman              17-07.75   2.0     5.37m   5   
     17-00.25(+0.0) 17-07.75(2.0) 15-02(0.8) FOUL      15-11(2.3) 16-10.75(0.2)
  5 Rich, Bethany             11 Rossview              17-03.00   1.1     5.25m   4   
     FOUL      17-03(1.1) 17-01.75(1.5) 16-00.75(1.5) 15-11.50(0.5) FOUL     
  6 Washington, Jamara        12 Bolton                17-01.25   2.1     5.21m   3   
     16-10.50(2.1) 17-01.25(2.1) 16-10.25(1.4) 16-02(1.2) FOUL      16-02(1.4)
  7 Kelley, Jessica           09 Ridgeway              17-01.00   1.3     5.20m   2   
     16-08.25(2.5) 16-08(1.7) 16-06(1.2) 16-00.50(1.2) 16-06.25(1.5) 17-01(1.3)
  8 James, Lauryn             09 Cordova               16-10.25   1.1     5.13m   1   
     15-11.50(1.8) 16-06(1.5) 16-09.25(1.4) 16-10.25(1.1) FOUL      16-04.50(0.4)
  9 Sandifer, McClaine           Karns                 16-09.50   1.7     5.11m 
     16-09.50(1.7) FOUL      15-10.25(1.0) 15-06.50(0.8) FOUL      16-01(0.2)
 10 Hampton, Rebekah          10 Hardin Valley         16-05.25   1.7     5.01m 
     16-03.75(0.7) 16-00.50(1.5) 16-05.25(1.7)         
 11 Cook, Aliah                  LaVergne              16-03.75   0.6     4.97m 
     15-05.75(1.4) FOUL      16-03.75(0.6)         
 12 Long, Drew                10 West                  16-00.00   1.9     4.87m 
     16-00(1.9) 15-06.50(0.8) 15-05.25(1.6)         
 13 Roddy, Lindsey            11 William Blount        15-08.75   1.4     4.79m 
     15-01.50(1.9) FOUL      15-08.75(1.4)         
 14 Udoumana, Imani              Oakland               15-05.00   2.2     4.69m 
     13-10(1.1) FOUL      15-05(2.2)         
 15 Lightfoot, Angelica       11 Southwind             15-04.50   1.6     4.68m 
     15-04.50(1.6) FOUL      14-07.75(1.9)         
 16 Carter, Quintaria         12 Ooltewah              14-05.75   2.2     4.41m 
     FOUL      FOUL      14-05.75(2.2)         
 
Girls Triple Jump D-1 AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Perry-Grimes, Maya        11 Cane Ridge            39-05.25   2.3    12.02m  10   
     37-09.50(0.3) 38-10.50(1.8) PASS      39-04.75(0.3) 39-05.25(2.3) PASS     
  2 Cook, Aliah                  LaVergne              37-04.25   1.4    11.38m   8   
     32-01.50(0.3) 35-11.75(0.5) FOUL      35-07.25(2.0) 36-06.75(2.1) 37-04.25(1.4)
  3 Burse, India              12 White Station         37-01.25   2.0    11.30m   6   
     FOUL      37-01.25(2.0) 36-07.25(1.9) 36-06(1.3) 34-08.75(1.9) FOUL     
  4 Washington, Jamara        12 Bolton                36-08.00   1.2    11.17m   5   
     35-02.25(1.1) 36-01(0.6) 35-08(+0.0) 35-10.50(1.6) 36-00.75(1.4) 36-08(1.2)
  5 Klippenstein, Sarah       11 Ravenwood             36-07.75   2.2    11.16m   4   
     FOUL      35-01.75(1.3) 36-07.75(2.2) FOUL      34-09.75(1.8) 35-05(1.4)
  6 Bayless, Madelaine        11 Brentwood             36-07.50   0.7    11.16m   3   
     35-03(1.2) FOUL      36-00(0.1) 36-07.50(0.7) FOUL      35-11.50(0.9)
  7 Salyers, Morgan           10 Volunteer             35-01.75   1.1    10.71m   2   
     35-01.75(1.1) 34-02(+0.0) 33-11.50(0.5) 33-09(+0.0) 35-01.75(2.4) FOUL     
  8 Craft, Danielle           11 Northeast             34-10.00  +0.0    10.61m   1   
     31-03(2.4) 34-10(+0.0) 32-09.50(0.5) 33-10.50(0.9) 31-05(1.6) 33-08(0.5)
  9 Kusch, Brenna             12 Hardin Valley         34-07.75  +0.0    10.56m 
     31-05.75(+0.0) 34-07.75(+0.0) 31-00.75(+0.0) 34-04(+0.0) 34-06.75(1.8) 34-06.25(1.4)
 10 Burley, Annika            10 Science Hill          34-06.00   1.2    10.51m 
     32-07(0.6) 32-06.50(+0.0) 34-06(1.2)         
 11 Morrisette, Sasha         12 Dobyns Bennett        34-04.50  +0.0    10.47m 
     33-02.75(+0.0) 33-11.25(0.3) 34-04.50(+0.0)         
 12 Dean, Kennedi             12 White Station         33-08.50  +0.0    10.27m 
     FOUL      33-08.50(+0.0) 33-05(2.6)         
 13 Mayes, Jasmine               Riverdale             33-05.25   1.6    10.19m 
     30-07.75(2.1) 32-09.25(+0.0) 33-05.25(1.6)         
 14 Mayfield, Brianca         12 Whitehaven            32-08.75  +0.0     9.97m 
     32-00(1.1) 32-08.75(+0.0) FOUL              
 15 Watkins, Tiarra              Riverdale             29-04.50   0.5     8.95m 
     FOUL      28-08(+0.0) 29-04.50(0.5)         
 16 Palmer, Tinia                Franklin Co.          29-03.75  +0.0     8.93m 
     FOUL      29-03.75(+0.0) FOUL              
 
Girls Shot Put D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Crockett, Tamia           12 Hardin Valley         42-04.25     12.90m  10   
      42-04.25  FOUL  FOUL  41-05  38-05.50  41-10.50
  2 Carey, Destiny            11 Farragut              41-01.00     12.52m   8   
      40-11.75  39-03.25  41-01  39-11  39-06.75  37-10.50
  3 Starling, Krystal         09 Ooltewah              40-09.25     12.42m   6   
      38-09.25  40-09.25  38-10.50  37-09.25  34-03.50  37-05.50
  4 Hicks, Simone             11 McMinn County         40-00.00     12.19m   5   
      37-01.75  40-00  36-06.50  38-06.50  37-04.50  37-06.75
  5 Thompson, Mikayla         11 McGavock              38-07.50     11.77m   4   
      35-11.75  38-07.50  36-09  38-03.75  38-03.75  38-02.25
  6 Barnett, Kalea               Blackman              38-03.75     11.67m   3   
      35-01  32-11  34-02.50  33-11.50  31-10.25  38-03.75
  7 Coffey, Katherine         09 Brentwood             36-01.75     11.01m   2   
      36-01.75  34-01  31-08.75  33-10.25  FOUL  FOUL
  8 Walton, Morgan            12 Whitehaven            35-08.50     10.88m   1   
      35-06.25  34-03.25  34-10  FOUL  35-08.50  34-10
  9 Graham, Jasmine           10 Houston               35-05.00     10.79m 
      29-02.50  35-05  34-11.50  32-10.25  33-01.25  34-09.50
 10 Marlow, Savannah          12 Cherokee              35-00.00     10.66m 
      31-04.75  33-07.50  35-00         
 11 Buxton, Symphony          10 Hardin Valley         34-10.75     10.63m 
      34-10.75  33-10.50  34-03         
 12 Grayson, Taylor           11 Beech Senior          33-04.75     10.17m 
      29-10.75  32-03.50  33-04.75         
 13 Fortson, Alexis              Riverdale             32-08.50      9.96m 
      31-03  30-09.75  32-08.50         
 14 Fossett, Pinkie           09 Southwind             32-04.25      9.86m 
      32-02.25  32-04.25  FOUL         
 15 Carter, Arethia           12 Mem. Central          32-02.00      9.80m 
      32-02  31-01.75  31-11.75         
 16 Shore, Christiana         12 Franklin              31-08.75      9.67m 
      31-04  30-08  31-08.75         
 
Girls Discus Throw D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Crockett, Tamia           12 Hardin Valley           143-11     43.86m  10   
      127-09  139-00  140-02  132-03  135-09  143-11
  2 Thompson, Mikayla         11 McGavock                130-05     39.75m   8   
      116-01  109-00  130-05  FOUL  124-00  FOUL
  3 McPhaul, Aliah            12 West Creek              129-11     39.59m   6   
      119-11  125-02  129-11  117-07  120-00  108-02
  4 Banks, Dominique          11 Jefferson Co.           123-04     37.59m   5   
      123-04  122-11  109-00  FOUL  92-04  FOUL
  5 McCoy, Madison            11 Anderson Co.            121-10     37.13m   4   
      FOUL  121-10  111-08  103-02  114-03  FOUL
  6 Brooks, Courtney          12 Cherokee                114-03     34.82m   3   
      FOUL  111-04  FOUL  FOUL  114-03  113-04
  7 Johnson, Hannah           09 Independence            112-08     34.34m   2   
      104-09  108-08  112-07  112-08  106-05  107-00
  8 Hicks, Simone             11 McMinn County           108-08     33.12m   1   
      108-08  FOUL  94-08  100-10  100-07  FOUL
  9 Fortson, Alexis              Riverdale               105-00     32.00m 
      84-07  98-07  105-00  FOUL  86-08  FOUL
 10 Shore, Christiana         12 Franklin                102-06     31.24m 
      98-01  101-06  102-06         
 11 Warren, Atlantis          10 Germantown              100-05     30.60m 
      FOUL  97-06  100-05         
 12 Wattenbarger, Haley       11 Walker Valley            96-10     29.51m 
      96-10  84-05  91-07         
 13 McRee, Kailey             10 Bradley Central          92-05     28.16m 
      92-03  63-04  92-05         
 14 Mayfield, Brianca         12 Whitehaven               87-05     26.64m 
      87-05  77-09  78-01         
 15 Carter, Arethia           12 Mem. Central             80-10     24.63m 
      FOUL  80-10  FOUL         
 -- Walton, Morgan            12 Whitehaven                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Dash D-1 AAA Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rhodes, Kiara             10 Whitehaven             2:27.95     719
  2 Wilhite, Destiny          11 Southwind              2:30.89     682
  3 Reagan, Shannon              Tullahoma              2:35.22     629
  4 Pearson, Sara                Coffee Co.             2:38.23     593
  5 Washington, Jamara        12 Bolton                 2:38.38     592
  6 Jantzi, Rachel            12 Brentwood              2:38.70     588
  7 Roddy, Lindsey            11 William Blount         2:40.08     572
  8 Rich, Bethany             11 Rossview               2:43.93     529
  9 Wade, Megan               12 Munford                2:43.95     528
 10 Hampton, Rebekah          10 Hardin Valley          2:45.72     509
 
Outdoor Pentathlon: #1 Girls 100 Meter Hurdles D-1 AAA Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rhodes, Kiara             10 Whitehaven               14.69   NWI  4    883
  2 Washington, Jamara        12 Bolton                   15.07   NWI  1    832
  3 Wilhite, Destiny          11 Southwind                15.67   NWI  1    755
  4 Rich, Bethany             11 Rossview                 15.74   NWI  2    746
  5 Jantzi, Rachel            12 Brentwood                17.23   NWI  4    571
  6 Wade, Megan               12 Munford                  17.38   NWI  3    554
  7 Pearson, Sara                Coffee Co.               17.73   NWI  2    517
  8 Hampton, Rebekah          10 Hardin Valley            17.75   NWI  2    515
  8 Roddy, Lindsey            11 William Blount           17.75   NWI  3    515
 10 Reagan, Shannon              Tullahoma                19.10   NWI  1    381
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls High Jump D-1 AAA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rhodes, Kiara             10 Whitehaven               1.62m    5-03.75    759
  2 Reagan, Shannon              Tullahoma                1.47m    4-09.75    588
  2 Jantzi, Rachel            12 Brentwood                1.47m    4-09.75    588
  2 Washington, Jamara        12 Bolton                   1.47m    4-09.75    588
  5 Pearson, Sara                Coffee Co.               1.42m    4-07.75    534
  5 Roddy, Lindsey            11 William Blount           1.42m    4-07.75    534
  7 Wilhite, Destiny          11 Southwind                1.32m    4-04.00    429
  7 Rich, Bethany             11 Rossview                 1.32m    4-04.00    429
  9 Hampton, Rebekah          10 Hardin Valley            1.27m    4-02.00    379
  9 Wade, Megan               12 Munford                  1.27m    4-02.00    379
 
Outdoor Pentathlon: #4 Girls Long Jump D-1 AAA Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Rhodes, Kiara             10 Whitehaven               5.47m   NWI  17-11.50    691
  2 Washington, Jamara        12 Bolton                   5.20m   NWI  17-00.75    614
  3 Jantzi, Rachel            12 Brentwood                5.18m   NWI  17-00.00    609
  4 Rich, Bethany             11 Rossview                 4.99m   NWI  16-04.50    557
  5 Reagan, Shannon              Tullahoma                4.80m   NWI  15-09.00    506
  6 Roddy, Lindsey            11 William Blount           4.76m   NWI  15-07.50    495
  7 Hampton, Rebekah          10 Hardin Valley            4.65m   NWI  15-03.25    466
  8 Wilhite, Destiny          11 Southwind                4.61m   NWI  15-01.50    456
  9 Pearson, Sara                Coffee Co.               4.50m   NWI  14-09.25    428
 -- Wade, Megan               12 Munford                   FOUL                 
 
Outdoor Pentathlon: #3 Girls Shot Put D-1 AAA Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Roddy, Lindsey            11 William Blount           9.87m   32-04.75    521
  2 Jantzi, Rachel            12 Brentwood                9.71m   31-10.25    510
  3 Wade, Megan               12 Munford                  8.40m   27-06.75    425
  4 Rich, Bethany             11 Rossview                 8.09m   26-06.50    405
  5 Wilhite, Destiny          11 Southwind                7.98m   26-02.25    398
  5 Washington, Jamara        12 Bolton                   7.98m   26-02.25    398
  7 Pearson, Sara                Coffee Co.               7.68m   25-02.50    379
  8 Hampton, Rebekah          10 Hardin Valley            7.46m   24-05.75    365
  9 Rhodes, Kiara             10 Whitehaven               7.00m   22-11.75    335
 10 Reagan, Shannon              Tullahoma                5.94m   19-06.00    267
 
Girls Outdoor Pentathlon D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rhodes, Kiara             10 Whitehaven                3387   10   
  2 Washington, Jamara        12 Bolton                    3024    8   
  3 Jantzi, Rachel            12 Brentwood                 2866    6   
  4 Wilhite, Destiny          11 Southwind                 2720    5   
  5 Rich, Bethany             11 Rossview                  2666    4   
  6 Roddy, Lindsey            11 William Blount            2637    3   
  7 Pearson, Sara                Coffee Co.                2451    2   
  8 Reagan, Shannon              Tullahoma                 2371    1   
  9 Hampton, Rebekah          10 Hardin Valley             2234  
 10 Wade, Megan               12 Munford                   1886  
  
              Women - D-1 AAA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Whitehaven                  84        2) Brentwood                  69.50
    3) Ravenwood                   53        4) Houston                    41   
    5) Southwind                   36        6) Ooltewah                   34.50
    7) Hillsboro                   32        8) Bolton                     30   
    8) Hardin Valley Academy       30       10) Science Hill               24   
   11) West                        23       12) Cane Ridge                 17   
   13) White Station               16       13) Jefferson County           16   
   13) Morristown-West             16       16) Centennial                 15   
   17) LaVergne                    13       18) McGavock                   12   
   18) Rossview                    12       20) Beech Senior               10   
   20) Arlington                   10       20) Germantown                 10   
   23) Blackman                     9       24) Anderson County             8.50
   25) Maryville                    8       25) Farragut                    8   
   25) East Hamilton                8       25) Riverdale                   8   
   25) Independence                 8       25) Dobyns Bennett              8   
   31) David Crockett               7.50    32) Memphis Central             7   
   33) West Creek                   6       33) McMinn County               6   
   35) Siegel                       5.50    36) Knoxville Halls             5   
   37) Stone Memorial               3.50    38) Morristown-East             3   
   38) Ridgeway                     3       38) Powell                      3   
   38) William Blount               3       38) Cherokee                    3   
   38) Cleveland                    3       44) Coffee County               2   
   44) Shelbyville                  2       44) Campbell Co.                2   
   44) Volunteer                    2       48) Tullahoma                   1   
   48) Cordova                      1       48) Collierville                1   
   48) Northeast                    1       48) John Overton                1