2014 Class AAA Girls’ State Track Results


2014 TSSAA Girls’ Track State Championships
May 22nd, 2014 – Class AAA

Licensed to AllTrax Timing - Contractor License HY-TEK's Meet Manager 5/22/2014
                 2014 TSSAA State Track & Field Championships                  
                                 Spring Fling                                  
                            MTSU -- Murfreesboro,TN                            
                                    Results                                    

Girls 100 Meter Dash D-1 AAA
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 McCoy, Maia               11 Whitehaven               11.63   1.1  10   
  2 Pate, Janel               11 Hillsboro                11.70   1.1   8   
  3 Derr, Krystall            12 Dobyns Bennett           12.06   1.1   6   
  4 Weakley, De'Airis         12 Antioch                  12.27   1.1   5   
  5 Davis, Kiana              11 Ooltewah                 12.28   1.1   4   
  6 Scott, Allysha            12 Memph.Central            12.34   1.1   3   
  7 Lowe, Amanda              10 Jefferson Co.            12.38   1.1   2   
  8 Dean, Mcleod              11 Maryville                12.43   1.1   1   

Girls 200 Meter Dash D-1 AAA
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 McCoy, Maia               11 Whitehaven               23.94  -0.8  10   
  2 Weakley, De'Airis         12 Antioch                  24.57  -0.8   8   
  3 Pate, Janel               11 Hillsboro                24.73  -0.8   6   
  4 White, Sonja              12 Northeast                24.85  -0.8   5   
  5 Davis, Kiana              11 Ooltewah                 25.17  -0.8   4   
  6 Milburn, Marcennia        12 Ridgeway                 25.80  -0.8   3   
  7 Lankford, Alexis          10 Lenoir City              25.85  -0.8   2   
  8 Ballard, Madeline         10 Ravenwood                25.95  -0.8   1   

Girls 400 Meter Dash D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Pate, Janel               11 Hillsboro                54.84   10   
  2 Franse, Vickie            12 Clinton                  56.39    8   
  3 Scott, Allysha            12 Memph.Central            57.20    6   
  4 Lyons, Gatashyka          11 Whitehaven               57.56    5   
  5 Smith, Triniti            10 Germantown               57.57    4   
  6 Jennings, Jordan          12 Jefferson Co.            57.69    3   
  7 Thiesing, Amelia          10 Centennial               57.85    2   
  8 Johnson, Precious         10 West                   1:00.12    1   

Girls 800 Meter Run D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Rizor, Julia              11 Beech Senior           2:15.24   10   
  2 Tarver, Katie             12 Houston                2:16.59    8   
  3 Lord, Emily               10 Morristown-West        2:16.60    6   
  4 Cole, Carmella            11 Maryville              2:18.02    5   
  5 Kroeger, Lizzy            12 Independence           2:18.21    4   
  6 Lobelson, Rosie           11 Brentwood              2:18.22    3   
  7 Mallory, Shian            10 Houston                2:18.78    2   
  8 Lay, Kaitlyn              10 Knoxville Halls        2:20.09    1   
  9 McGill, Adaysha           12 Oakland                2:21.27  
 10 Markham, Delaney          10 Maryville              2:21.33  
 11 Hendry, Hailey            10 Brentwood              2:21.71  
 12 Long, Kendall             06 White Station          2:25.16  
 13 Jordan, Savannah          06 White Station          2:26.36  
 14 Campbell, Clorissa        11 Shelbyville Cent       2:30.43  
 15 Danials, Autum            10 Stewarts Creek         2:31.43  
 16 Lanter, Anna              09 Soddy Daisy            2:35.55  

Girls 1600 Meter Run D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kroeger, Lizzy            12 Independence           5:00.18   10   
  2 Caulkins, Rachel          12 Franklin               5:03.28    8   
  3 Mashburn, Emma            12 Hardin Valley          5:03.47    6   
  4 Rizor, Julia              11 Beech Senior           5:05.32    5   
  5 Rizor, Jessica            11 Beech Senior           5:06.41    4   
  6 Jones, Makenzie           10 Morristown-West        5:08.85    3   
  7 Gardner, Nicole           11 Siegel                 5:14.24    2   
  8 Fickley, Sarah            12 Science Hill           5:14.52    1   
  9 Brainard, Alexa           12 Collierville           5:14.63  
 10 Ladd, Chelsea             12 Dyer Co.               5:20.09  
 11 Brainard, Sammy           10 Collierville           5:27.67  
 12 Murray, Megan             10 West                   5:28.93  
 13 Brown, Halley             11 Bolton                 5:34.86  
 14 Coudriet, Hailey          09 Stone Memorial         5:37.39  
 15 Pascual, Gloria           12 Rhea County            5:40.63  
 16 Thomas, Shauri            10 Riverdale              5:51.50  

Girls 3200 Meter Run D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mashburn, Emma            12 Hardin Valley         10:52.35   10   
  2 Dean, Bailee              11 Cane Ridge            10:55.75    8   
  3 Jones, Makenzie           10 Morristown-West       11:01.94    6   
  4 Carrier, Macy             12 Tennessee             11:13.09    5   
  5 Gardner, Nicole           11 Siegel                11:22.14    4   
  6 Mcculla, Abigail          11 Hillsboro             11:22.78    3   
  7 Caldwell, Hannah          10 Brentwood             11:23.60    2   
  8 Ladd, Chelsea             12 Dyer Co.              11:28.73    1   
  9 Topham, Abigail           12 Cordova               11:33.66  
 10 Rizor, Jessica            11 Beech Senior          11:37.22  
 11 McClellan, Maddy          10 Riverdale             11:38.48  
 12 Green, Hannah             12 Jefferson Co.         11:45.32  
 13 Coudriet, Hailey          09 Stone Memorial        12:30.41  
 14 McClellan, Emma           09 Riverdale             12:40.69  
 15 Hudsmith, Emilee          06 White Station         12:44.63  
 -- Brainard, Alexa           12 Collierville               DNF  

Girls 100 Meter Hurdles D-1 AAA
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Kelly, Brittany           12 Northeast                13.95  -0.2  10   
  2 White, Sonja              12 Northeast                14.63  -0.2   8   
  3 Robertson, Taejah         11 Memph.Central            14.72  -0.2   6   
  4 Lightfoot, Angelica       10 Southwind                15.05  -0.2   5   
  5 Rhodes, Kiara             09 Whitehaven               15.11  -0.2   4   
  6 Ballard, Madeline         10 Ravenwood                15.33  -0.2   3   
  7 Cooper, Dominique         12 Northeast                15.46  -0.2   2   
  8 Montgomery, Haleigh       11 East Hamilton            15.48  -0.2   1   

Girls 300 Meter Hurdles D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Kelly, Brittany           12 Northeast                43.98   10   
  2 Cook, Aliah               11 LaVergne                 44.82    8   
  3 Robertson, Taejah         11 Memph.Central            45.50    6   
  4 Wilhite, Destiny          10 Southwind                45.77    5   
  5 Montgomery, Haleigh       11 East Hamilton            45.92    4   
  6 Barroso, Maya             12 West                     46.16    3   
  7 Clark, Marabeth           12 Heritage                 46.58    2   
  8 Washington, Jamara        11 Bolton                   47.63    1   

Girls 4x100 Meter Relay D-1 AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 White Station                                         48.05   10   
  2 Dobyns Bennett                                        48.58    8   
  3 Southwind                                             48.70    6   
  4 Northeast                                             48.87    5   
  5 Ooltewah                                              48.93    4   
  6 West                                                  49.12    3   
  7 Centennial                                            49.36    2   
  8 Maryville                                             49.50    1   

Girls 4x200 Meter Relay D-1 AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Whitehaven                                          1:40.33   10   
  2 Northeast                                           1:41.59    8   
  3 Southwind                                           1:42.12    6   
  4 Ravenwood                                           1:42.74    5   
  5 West                                                1:42.97    4   
  6 Maryville                                           1:43.47    3   
  7 Centennial                                          1:43.84    2   
  8 Dobyns Bennett                                      1:43.91    1   

Girls 4x400 Meter Relay D-1 AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Whitehaven                                          3:53.45   10   
  2 Houston                                             3:56.39    8   
  3 Brentwood                                           3:57.06    6   
  4 Jefferson County                                    4:01.28    5   
  5 Riverdale                                           4:01.99    4   
  6 Maryville                                           4:03.66    3   
  7 Centennial                                          4:04.07    2   
 -- West                                                     DQ   no baton at finish

Girls 4x800 Meter Relay D-1 AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brentwood                                           9:26.10   10   
  2 Maryville                                           9:29.28    8   
  3 Morristown-West                                     9:35.22    6   
  4 Hardin Valley Academy                               9:35.97    5   
  5 Houston                                             9:46.67    4   
  6 Ravenwood                                           9:47.50    3   
  7 Dobyns Bennett                                      9:51.15    2   
  8 Independence                                        9:53.58    1   
  9 Riverdale                                           9:55.90  
 10 White Station                                       9:57.67  
 11 Centennial                                         10:04.15  
 12 Arlington                                          10:17.19  
 13 Soddy Daisy                                        10:18.14  
 14 Kirby                                              10:34.63  
 15 Stone Memorial                                     10:45.16  
 16 Cumberland Co.                                     10:58.07  

Girls High Jump D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Kelly, Brittany           12 Northeast              5-06.00      1.67m  10   
  2 May, Darraugh             12 Ridgeway               5-04.00      1.62m   7    O+0 misses
  2 Gudger, Samantha          12 Tennessee              5-04.00      1.62m   7    O+0 misses
  4 Roy, Jennifer             11 Brentwood              5-02.00      1.57m   5    O+0 misses
  5 Beuerlein, Katie          12 Farragut               5-02.00      1.57m   4    O+1 miss
  6 Mathes, Lira              09 South-Doyle            5-00.00      1.52m   2    O+0 misses
  6 Rhodes, Kiara             09 Whitehaven             5-00.00      1.52m   2    O+0 misses
  6 Armstrong, Beatrice       12 Gallatin               5-00.00      1.52m   2    O+0 misses
  9 Brown, Julie              12 Rhea County            5-00.00      1.52m  XO+0 misses
 10 McNulty, Aly              11 Stone Memorial         5-00.00      1.52m  XO+1 miss
 11 Browning, Cara            09 South-Doyle            4-10.00      1.47m  O+0 misses
 11 Warner, Dionna            10 Bolton                 4-10.00      1.47m  O+0 misses
 11 Price, Ashley             09 Ooltewah               4-10.00      1.47m  O+0 misses
 14 Simms, Moriah             09 Independence           4-10.00      1.47m  XXO+0 misses
 15 Grisham, Candace          12 Memph.Central          4-08.00      1.42m 

Girls Pole Vault D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Delapp, Kelsey            12 Gibbs                 12-00.00      3.65m  10   
  2 Vorhaus, Abby             12 Brentwood             10-06.00      3.20m   7    O+0 misses
  2 Craig, Hannah             12 Oak Ridge             10-06.00      3.20m   7    O+0 misses
  4 Swicegood, Mack           12 Farragut              10-00.00      3.04m   4    XXO+0 misses
  4 Hirst, Savannah           11 Science Hill          10-00.00      3.04m   4    XXO+0 misses
  4 Grisham, Candace          12 Memph.Central         10-00.00      3.04m   4    XXO+0 misses
  7 Hughes, Allie             10 Germantown             9-06.00      2.89m   2   
  8 Leatherwood, Hannah       11 Arlington              9-00.00      2.74m   1    O+0 misses
  9 Tomayko, Meg              10 Siegel                 9-00.00      2.74m  O+1 miss
 10 Hansen, Laurel            10 Arlington              8-00.00      2.43m 
 11 Drake, Sophie             09 Ravenwood              8-00.00      2.43m 
 12 Fuller, Kristen           10 Riverdale              7-06.00      2.28m 
 13 Dunlap, Erika             11 Northeast              7-06.00      2.28m 
 14 Coulthard, Maddie         10 Cleveland              7-00.00      2.13m 
 14 Jones, Johnise            12 Tullahoma              7-00.00      2.13m 
 16 Baxter, Emmy              11 Ravenwood              7-00.00      2.13m 

Girls Long Jump D-1 AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Pate, Janel               11 Hillsboro             18-05.25  -0.4     5.61m  10   
     17-06.75(-1.2) 17-06(-0.8) 17-04.50(0.3) 17-11(0.5) 18-05.25(-0.4) 18-04(-0.9)
  2 Abdullah-Muhammad, Qetuw  12 Cleveland             18-03.50  -0.8     5.57m   8   
     18-03.50(-0.8) 17-09(-0.5) 17-07(0.1) FOUL      18-03.50(+0.0) FOUL     
  3 Washington, Jamara        11 Bolton                17-10.00   0.8     5.43m   6   
     17-06.50(-1.0) 16-10.50(-1.3) 15-04.75(-0.4) 16-09.25(-0.3) 17-10(0.8) 17-07(0.3)
  4 Gudger, Samantha          12 Tennessee             17-10.00   0.3     5.43m   5   
     16-08.50(-1.2) FOUL      15-10.50(0.7) 17-00.50(-1.1) 17-10(0.3) 17-04(-0.3)
  5 Cook, Aliah               11 LaVergne              17-03.75   0.6     5.27m   4   
     FOUL      17-00.25(-0.5) 17-03.75(0.6) 16-08.50(-0.2) 17-03.50(-1.0) 16-08(-1.1)
  6 Bayless, Madelaine        10 Brentwood             17-00.50  -0.3     5.19m   3   
     FOUL      FOUL      17-00.50(-0.3) 16-00(-0.2) 16-10.75(0.9) FOUL     
  7 Campbell, Kethlyn         09 Shelbyville Cent      17-00.00   0.4     5.18m   2   
     FOUL      16-09.50(-0.4) 17-00(0.4) 16-05(0.3) FOUL      16-04.75(0.2)
  8 Armstrong, Emily          12 Volunteer             16-11.00  -0.5     5.15m   1   
     16-06(-0.1) 15-06.50(-1.1) 16-02(-0.3) 16-11(-0.5) FOUL      16-09(0.5)
  9 Morrisette, Sasha         11 Dobyns Bennett        16-07.00  -0.7     5.05m 
     16-07(-0.7) FOUL      15-11(0.3) 16-00(-0.3) 15-05.50(-1.0) 16-01(0.4)
 10 Lightfoot, Angelica       10 Southwind             16-02.00  -0.8     4.92m 
     FOUL      13-11(-0.9) 16-02(-0.8)           
 11 Fritz, DeAndra            10 Maryville             15-11.75   0.1     4.87m 
     14-09.50(-0.8) 15-05.50(-0.2) 15-11.75(0.1)         
 12 Burse, India              11 White Station         15-11.25  -0.9     4.85m 
     15-10(-0.8) 15-11.25(-0.9) 15-02(-0.6)           
 13 Roberson, Kacy            12 Soddy Daisy           15-07.75  -0.1     4.76m 
     15-06.25(-0.4) 15-07.75(-0.1) 15-06.75(0.2)         
 14 Shaw, Briana              10 Whitehaven            14-11.00  -0.5     4.54m 
     FOUL      14-11(-0.5) 14-05(0.4)         
 -- Kelly, Brittany           12 Northeast                 FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 -- Griffin, Kelsey           12 Ravenwood                 FOUL                 
     FOUL      FOUL      FOUL                

Girls Triple Jump D-1 AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Watkins, Adriana          12 Dobyns Bennett        38-05.50  -0.3    11.72m  10   
     37-05.50(+0.0) 37-11.25(0.6) 36-00(0.6) 37-11(0.1) 38-05.50(-0.3) 37-08(-1.3)
  2 Anderson, Syvone          12 Maryville             38-03.00  -1.1    11.65m   8   
     37-09.25(1.8) 37-00.50(-0.7) 37-00.25(0.1) 38-00.50(+0.0) FOUL      38-03(-1.1)
  3 Abdullah-Muhammad, Qetuw  12 Cleveland             38-02.75  -0.8    11.65m   6   
     38-00.50(0.2) 37-11.50(1.2) PASS      37-07.75(0.7) 37-07.75(-0.4) 38-02.75(-0.8)
  4 Burse, India              11 White Station         36-11.50  +0.0    11.26m   5   
     36-01.50(1.1) 36-11.50(+0.0) 36-05.50(+0.0) 35-02.50(0.8) 34-04.25(0.7) 35-03.75(-1.1)
  5 Ross, KeyOndria           12 Northwest             36-09.75  -0.2    11.22m   4   
     FOUL      FOUL      36-09.75(-0.2) FOUL      FOUL      35-03.75(-0.1)
  6 Bayless, Madelaine        10 Brentwood             36-04.75   0.2    11.09m   3   
     FOUL      34-05.50(2.2) 36-04.75(0.2) 35-03.50(0.7) FOUL      35-07.75(-1.4)
  7 Lightfoot, Angelica       10 Southwind             35-11.50   1.2    10.96m   2   
     35-11.50(1.2) 35-10.25(1.9) 34-10(1.2) FOUL      35-04.50(-1.0) 34-10.75(-1.0)
  8 Washington, Jamara        11 Bolton                35-06.00  +0.0    10.82m   1   
     35-06(+0.0) 34-04.75(-1.1) 34-11.50(1.2) 33-09.25(-0.2) 33-06.75(-0.1) 35-05(-2.0)
  9 Morrisette, Sasha         11 Dobyns Bennett        35-03.50   1.0    10.75m 
     35-00.25(0.6) 34-07.25(+0.0) 34-09.25(1.0) 34-09.75(-1.6) 35-03.50(1.0) 35-00.25(-0.5)
 10 Cooper, Dominique         12 Northeast             34-08.50  -0.2    10.57m 
     34-08.50(-0.2) FOUL      FOUL              
 11 Jantzi, Rachel            11 Brentwood             34-08.25  -0.5    10.57m 
     34-07.25(-0.2) 34-05.25(0.4) 34-08.25(-0.5)         
 12 young, karson             09 Coffee Co. Cent       34-00.00   0.9    10.36m 
     34-00(0.9) 32-05(-0.5) 32-11.25(1.6)         
 13 Dean, Kennedi             11 White Station         32-07.75   1.2     9.95m 
     31-07.50(0.5) 32-04.50(-0.7) 32-07.75(1.2)         
 14 Burley, Annika            09 Science Hill          32-04.00  +0.0     9.85m 
     32-02(0.2) 32-04(+0.0) FOUL              
 15 McDonald, Ashlyn          11 Tullahoma             32-03.25  -0.2     9.83m 
     30-07(+0.0) 32-03.25(-0.2) 31-11.25(0.6)         
 16 Martin, Taila             12 Riverdale             32-02.50  -0.8     9.81m 
     32-02.50(-0.8) 31-08.50(-0.9) 31-11.50(+0.0)         

Girls Shot Put D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 El-Ajam, Liza             12 Hardin Valley         40-10.00     12.44m  10   
      40-10  38-00.25  39-01.50  40-04.25  39-08.50  37-07.25
  2 Crockett, Tamia           11 Hardin Valley         40-09.50     12.43m   8   
      40-09.50  FOUL  9-06.50  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Hicks, Simone             10 McMinn County         39-01.75     11.93m   6   
      38-02.50  38-06.75  FOUL  36-08.25  39-01.75  37-07.25
  4 Carey, Destiny            10 Farragut              38-10.50     11.84m   5   
      38-10.50  38-09.25  36-04  35-07.75  33-11  38-01
  5 Dixon, Alexandria         12 White Station         38-00.50     11.59m   4   
      36-10.75  35-06  33-07  37-04.75  38-00.50  35-02.25
  6 Walton, Morgan            11 Whitehaven            37-04.00     11.37m   3   
      35-08  36-01.75  36-04.75  37-04  35-10.75  36-10.50
  7 Lackey, Hannah Catherine  12 Brentwood             37-01.25     11.30m   2   
      33-02.50  31-02.50  37-01.25  31-08.75  34-06.25  34-11.75
  8 Derr, Krystall            12 Dobyns Bennett        35-11.50     10.96m   1   
      35-10.75  FOUL  35-11.50  35-11.50  34-04.25  34-09.50
  9 Abbott, Kristin           12 McGavock              35-09.75     10.91m 
      33-07.75  FOUL  35-09.75  34-05.50  33-08.25  33-06.75
 10 Banks, Hayley             12 Coffee Co. Cent       35-04.25     10.77m 
      35-01.75  35-01.75  35-04.25         
 11 Harrison, Jermiah         11 Rossview              34-10.00     10.61m 
      33-07.50  33-07.50  34-10           
 12 Lawhorn, Rachel           12 Walker Valley         34-09.25     10.59m 
      34-08  34-09.25  33-07.75         
 13 Robinson, Alexus          11 Glencliff             34-03.75     10.45m 
      34-03.75  30-02.50  32-06.25         
 14 Barnett, Kalea            10 Blackman              33-09.75     10.30m 
      FOUL  33-09.75  33-02         
 15 Graham, Jasmine           09 Houston               33-01.00     10.08m 
      30-01.75  31-06.50  33-01         
 16 Fossett, Pinkie           10 Southwind             32-06.25      9.91m 
      31-10.50  FOUL  32-06.25         

Girls Discus Throw D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Banks, Dominique          10 Jefferson Co.           121-02     36.93m  10   
      110-08  115-03  117-06  FOUL  121-02  120-03
  2 McPhaul, Aliah            11 West Creek              120-03     36.65m   8   
      102-00  117-11  85-00  101-05  120-03  FOUL
  3 Lawhorn, Rachel           12 Walker Valley           114-02     34.79m   6   
      110-01  114-02  112-04  110-06  111-03  106-03
  4 Crockett, Tamia           11 Hardin Valley           113-01     34.46m   5   
      FOUL  113-01  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Marlow, Savannah          11 Cherokee                111-08     34.03m   4   
      101-09  111-08  89-05  106-01  90-09  110-02
  6 Brooks, Courtney          11 Cherokee                110-07     33.70m   3   
      FOUL  83-06  110-07  FOUL  FOUL  106-02
  7 Carter, Arethia           11 Memph.Central           109-07     33.40m   2   
      104-01  102-09  109-07  106-00  FOUL  93-05
  8 Lester, Erin              12 Houston                 108-01     32.94m   1   
      101-05  FOUL  108-01  FOUL  106-01  FOUL
  9 Johnson, Cheyanne         12 Portland                106-10     32.56m 
      90-04  106-10  FOUL  102-05  99-08  FOUL
 10 Alsup, Hannah             12 Riverdale               104-09     31.92m 
      102-08  FOUL  104-09         
 11 Shore, Christiana         11 Franklin                 99-04     30.27m 
      99-04  93-03  FOUL         
 12 Smith, Shayla             11 West Creek               97-08     29.76m 
      95-07  96-05  97-08         
 13 Hicks, Simone             10 McMinn County            91-06     27.88m 
      FOUL  91-06  FOUL         
 14 McCaster, Madeson         12 Houston                  89-07     27.30m 
      74-08  87-05  89-07         
 15 Patterson, Aaliyah        10 Oakland                  88-04     26.92m 
      FOUL  88-04  81-03         
 16 Lee, Rebecca              10 Munford                  85-10     26.16m 
      77-09  85-10  FOUL         

Girls Outdoor Pentathlon D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelly, Brittany           12 Northeast                 3493   10   
  2 White, Sonja              12 Northeast                 3254    8   
  3 Watkins, Adriana          12 Dobyns Bennett            3219    6   
  4 Abdullah Muhammad, Qetuw     Cleveland                 3216    5   
  5 Gudger, Samantha          12 Tennessee                 3064    4   
  6 Lightfoot, Angelica       10 Southwind                 3045    3   
  7 Beuerlein, Katie          12 Farragut                  3029    2   
  8 Rhodes, Kiara             09 Whitehaven                3012    1   
  9 Jantzi, Rachel            11 Brentwood                 2990  
 10 Bayless, Madelaine        10 Brentwood                 2885  
 11 Rich, Bethany             10 Rossview                  2846  
 12 Banks, Hayley             12 Coffee Co. Cent           2610  

              Women - D-1 AAA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Northeast                   76        2) Whitehaven                 55   
    3) Hardin Valley Academy       44        4) Brentwood                  41   
    5) Hillsboro                   37        6) Dobyns Bennett             34   
    7) Maryville                   29        8) Memphis Central            27   
    8) Southwind                   27       10) Houston                    23   
   11) Tennessee                   21       11) Morristown-West            21   
   13) Jefferson County            20       14) Beech Senior               19   
   14) White Station               19       14) Cleveland                  19   
   17) Independence                15       17) Farragut                   15   
   19) Antioch                     13       20) Ravenwood                  12   
   20) Ooltewah                    12       20) LaVergne                   12   
   23) West                        11       24) Gibbs                      10   
   24) Ridgeway                    10       26) Centennial                  8   
   26) Cane Ridge                   8       26) Bolton                      8   
   26) Franklin                     8       26) Clinton                     8   
   26) West Creek                   8       32) Cherokee                    7   
   32) Oak Ridge                    7       34) McMinn County               6   
   34) Germantown                   6       34) Walker Valley               6   
   34) Siegel                       6       38) East Hamilton               5   
   38) Science Hill                 5       40) Northwest                   4   
   40) Riverdale                    4       42) Shelbyville Central         2   
   42) Heritage                     2       42) Lenoir City                 2   
   42) South-Doyle                  2       42) Gallatin                    2   
   47) Dyer Co.                     1       47) Volunteer                   1   
   47) Knoxville Halls              1       47) Arlington                   1