2014 Class AAA Boys’ State Track Results


2014 TSSAA Boys’ Track State Championships
May 23rd 2014 – Class AAA

Licensed to AllTrax Timing - Contractor License HY-TEK's Meet Manager 5/23/2014
                 2014 TSSAA State Track & Field Championships                  
                                 Spring Fling                                  
                            MTSU -- Murfreesboro,TN                            
                                    Results                                    
  
Boys 100 Meter Dash D-1 AAA
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Maat, Molefi              12 Cordova                  10.47   2.2  10   
  2 Childress, Dom            11 Independence             10.68   2.2   8    10.675
  3 Floyd, Zeandre            11 West Creek               10.68   2.2   6    10.679
  4 Stinson, Jajuan           12 Knoxvll Central          10.89   2.2   5   
  5 Potter, Cole              11 Tullahoma                10.92   2.2   4    10.914
  6 Stokes, Chris             11 Oakland                  10.92   2.2   3    10.917
  7 Wharton, Vic              12 Independence             11.01   2.2   2   
 
Boys 200 Meter Dash D-1 AAA
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Maat, Molefi              12 Cordova                  21.38   2.7  10   
  2 Davis, Tyler              12 Cleveland                21.96   2.7   8   
  3 Potter, Cole              11 Tullahoma                22.11   2.7   6   
  4 Biefeldt, Chase           11 Farragut                 22.27   2.7   5   
  5 Brame, Josh               12 LaVergne                 33.50   2.7   4   
 -- Clark, Travis             12 Tennessee                   FS   2.7 
 
Boys 400 Meter Dash D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Fletcher, Kistler         12 West Creek               48.71   10   
  2 Elion, Malik              12 Houston                  49.52    8   
  3 Edwards, Jalen            11 Germantown               49.94    6   
  4 Garrett, Devonte          12 Arlington                50.26    5   
  5 Talley, DayShawn          12 Antioch                  50.42    4   
  6 Wells, Blake              12 Karns                    50.96    3   
 -- Keys, Jimmy               12 Southwind                   DQ   outside of lane
 
Boys 800 Meter Run D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 hilton, Chase             12 Bearden                1:52.87   10   
  2 Ailshie, Bryce            11 Dobyns Bennett         1:53.21    8   
  3 Smith, Harold             12 Bradley Central        1:54.98    6   
  4 Conley, Jonathan          12 Stewarts Creek         1:55.49    5   
  5 Rainey, Matt              11 Ravenwood              1:55.51    4   
  6 Hasty, Gavin              11 Brentwood              1:57.45    3   
  7 Perez, Leonel             11 LaVergne               1:57.75    2   
  8 Fils, Mickey              12 Mt. Juliet             1:58.59    1   
  9 McKenzie, Logan           11 McMinn County          1:59.06  
 10 Lugo, Emannuel            11 Kirby                  1:59.61  
 11 Talley, Garrett           11 Collierville           1:59.74  
 12 Williams, Caleb           12 Collierville           2:00.22  
 13 Lutz, Kyle                12 Franklin               2:00.61  
 14 Wilson, Ashton            12 Daniel Boone           2:03.35  
 15 Synk, John                12 Memph.Central          2:07.64  
 
Boys 1600 Meter Run D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barnard, Adam             11 Daniel Boone           4:10.61   10   
  2 McKinnish, Quintin        12 Morristown-West        4:13.44    8   
  3 Harvey, Brandon           12 Riverdale              4:13.79    6   
  4 Thomas, Alec              12 Brentwood              4:14.01    5   
  5 Thomas, Aaron             12 Brentwood              4:15.94    4   
  6 Churitch, Coleman         12 Brentwood              4:18.64    3   
  7 Schmid, Jackson           12 West                   4:21.89    2   
  8 Winders, Javan            10 Henry County           4:25.66    1   
  9 Hudsmith, Denver          12 White Station          4:28.37  
 10 Gwaltney, Collin          12 Bradley Central        4:29.34  
 11 Flores, Garrett           11 Ooltewah               4:37.32  
 12 Mahoney, Kaleb            12 Bartlett               4:41.68  
 13 Carff, Drew               12 Collierville           4:45.80  
 
Boys 3200 Meter Run D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Templeton, Aaron          12 Hardin Valley          8:59.81   10   
  2 Caldwell, Taylor          12 Brentwood              9:01.13    8   
  3 Thomas, Alec              12 Brentwood              9:08.95    6   
  4 Thomas, Aaron             12 Brentwood              9:22.17    5   
  5 Barnard, Adam             11 Daniel Boone           9:25.65    4   
  6 Dickie, Lachlan           12 Hardin Valley          9:33.12    3   
  7 Leskinen, Elijah          11 Oakland                9:35.15    2   
  8 Harvey, Brandon           12 Riverdale              9:46.88    1   
  9 Avirom, Quinn             12 Ravenwood              9:53.03  
 10 Oberfeitinger, Carl       12 Dobyns Bennett         9:54.01  
 11 Tabor, Ben                09 Cumberland Co.        10:01.60  
 12 Longfellow, Nathan        10 Cookeville            10:03.70  
 13 Mahoney, Kaleb            12 Bartlett              10:13.24  
 14 Carff, Drew               12 Collierville          10:13.89  
 15 Hudsmith, Denver          12 White Station         10:23.55  
 
Boys 110 Meter Hurdles D-1 AAA
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 White, Wesley             12 Houston                  14.25   1.9  10   
  2 Frost, Tavarus            12 Kirby                    14.76   1.9   8   
  3 Sholl, Chase              10 Rhea County              15.03   1.9   6   
  4 Cantrell, Greg            11 Oakland                  15.06   1.9   5   
  5 Talley, Malik             11 Bartlett                 15.08   1.9   4   
  6 Wheeler, Josh             12 Collierville             15.15   1.9   3   
  7 Thomas, Chris             12 Hardin Valley            15.43   1.9   2   
  8 Johnson, Ben              12 McGavock                 17.00   1.9   1   
 
Boys 300 Meter Hurdles D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 White, Wesley             12 Houston                  38.50   10   
  2 Butler, Kristopher        11 Memph.Central            38.88    8   
  3 Turner-Thompson, Keondre  12 White Station            39.08    6   
  4 Frost, Tavarus            12 Kirby                    39.72    5   
  5 Watson, Drake             12 Station Camp             40.14    4   
  6 Testerman, Andrew         12 Cherokee                 40.38    3   
  7 Hickman, Fletcher         09 Cherokee                 40.64    2   
  8 Mayes, Tyler              11 Cherokee                 40.82    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay D-1 AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Houston                                               41.81   10   
  2 Cleveland                                             42.59    8   
  3 Cane Ridge                                            42.72    6   
  4 White Station                                         42.79    5   
  5 Tullahoma                                             42.86    4   
  6 Whitehaven                                            42.88    3   
  7 Beech Senior                                          43.07    2   
 
Boys 4x200 Meter Relay D-1 AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Houston                                             1:27.28   10   
  2 West Creek                                          1:28.53    8   
  3 Centennial                                          1:28.62    6   
  4 Independence                                        1:28.75    5   
  5 Dobyns Bennett                                      1:29.38    4   
  6 White Station                                       1:29.49    3   
  7 Ooltewah                                            1:29.51    2   
 
Boys 4x400 Meter Relay D-1 AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dobyns Bennett                                      3:18.01   10   
  2 Houston                                             3:18.51    8   
  3 Independence                                        3:21.18    6   
  4 Ravenwood                                           3:21.36    5   
  5 Brentwood                                           3:23.09    4   
  6 Tullahoma                                           3:24.38    3   
  7 Memphis Central                                     3:25.12    2   
  8 Arlington                                           3:25.88    1   
 
Boys 4x800 Meter Relay D-1 AAA
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Brentwood                                           7:57.15   10   
  2 Hardin Valley Academy                               8:03.44    8   
  3 Ravenwood                                           8:05.67    6   
  4 Daniel Boone                                        8:06.20    5   
  5 Oak Ridge                                           8:11.23    4   
  6 Science Hill                                        8:14.38    3   
  7 Oakland                                             8:15.27    2   
  8 Centennial                                          8:15.64    1   
  9 Bartlett                                            8:17.94  
 10 Memphis Central                                     8:19.33  
 11 Houston                                             8:19.71  
 12 Arlington                                           8:21.26  
 13 Portland                                            8:27.05  
 14 Ooltewah                                            8:34.84  
 15 Riverdale                                           8:48.48  
 16 Cumberland Co.                                      8:51.11  
 
Boys High Jump D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Patton, Joacob            11 Southwind              6-10.00      2.08m  10   
  2 Stumpf, Christian         11 Daniel Boone           6-06.00      1.98m   8    O+1 miss
  3 Kyle, Isaiah              11 Morristown-East        6-06.00      1.98m   6    XXO+0 misses
  4 Garnett, Kadarian         12 Lebanon                6-04.00      1.93m   5    O+0 misses
  5 Curry, Demarius           11 Millington Centr       6-04.00      1.93m   4    O+4 misses
  6 Phillips, Jared           12 Daniel Boone           6-04.00      1.93m   3    XO+1 miss
  7 Mark, Davionne            12 Kenwood                6-04.00      1.93m   2    XXO+1 miss
  8 Hall, Joseph              11 Centennial             6-02.00      1.87m   0.50 XO+0 misses
  8 Stepp, Tanner             12 Jefferson Co.          6-02.00      1.87m   0.50 XO+0 misses
 10 Tudeen, Zach              10 Ravenwood              6-00.00      1.82m 
 11 Brandon, Devynn           12 Millington Centr       5-10.00      1.77m  O+0 misses
 11 Saxton, Robbie            12 McMinn County          5-10.00      1.77m  O+0 misses
 13 Ofori, Chris              12 Cleveland              5-10.00      1.77m  XXO+1 miss
 14 Onwu, Tad                 12 Riverdale              5-08.00      1.72m  XO
 14 Armstrong, Brian          12 McMinn County          5-08.00      1.72m  XO
 -- Bell, Aaron               12 Bartlett                    NH            
 
Boys Pole Vault D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lankes, Justin            12 Ravenwood             15-00.00      4.57m  10   
  2 Elmore, Jackson           12 Bearden               14-06.00      4.41m   8   
  3 Plaster, Bailey           12 Clarksville           14-00.00      4.26m   5.50 O+0 misses
  3 Mary, Hank                12 West                  14-00.00      4.26m   5.50 O+0 misses
  5 Wheeler, Josh             12 Collierville          14-00.00      4.26m   4    XO+1 miss
  6 McCay, Ben                11 Hardin Valley         13-00.00      3.96m   3    O+0 misses
  7 Crouch, Jack              10 Centennial            13-00.00      3.96m   2    XO+0 misses
  8 Doss, Montee              12 Houston               13-00.00      3.96m   1    XXO+0 misses
  9 Marshall, Blake           12 Houston               12-06.00      3.81m 
 10 Intriago, Jose            11 West Creek            12-00.00      3.65m  O+1 miss
 11 Jennings, Joey            11 Jefferson Co.         12-00.00      3.65m  XO+1 miss
 12 Pulido, Alex              12 Siegel                11-06.00      3.50m  XXO+1 miss
 12 Braswell, Brian           11 Bartlett              11-06.00      3.50m  XXO+1 miss
 14 Lou, Abraham              12 Riverdale             10-06.00      3.20m 
 15 Sessions, Ross            10 Siegel                 8-00.00      2.43m  O
 16 Hall, Keith               11 Rhea County            8-00.00      2.43m  XXO
 
Boys Long Jump D-1 AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Johnson, Ben              12 McGavock              23-03.00   1.5     7.08m  10   
     21-02.75(+0.0) 21-03(+0.0) 23-03(1.5) 23-01.50(+0.0) 21-01.50(+0.0) FOUL     
  2 Holmes-Fountain, Daniel   09 Ravenwood             22-08.50   2.7     6.92m   8   
     22-01(1.7) 21-07(1.0) 21-02(-2.1) 20-11.75(1.4) 2-01.75(+0.0) 22-08.50(2.7)
  3 Hardy, Malik              11 Oak Ridge             22-04.50  -0.5     6.81m   6   
     22-02.75(+0.0) FOUL      22-00(+0.0) 22-02.25(0.1) 22-04.25(+0.0) 22-04.50(-0.5)
  4 Overbay, Bailey           11 Morristown-East       22-02.50   1.3     6.76m   5   
     21-05.50(1.3) 21-05(-1.5) 21-05.50(0.2) 22-02.50(1.3) 20-08.50(-0.2) 21-03.75(1.1)
  5 Stepp, Tanner             12 Jefferson Co.         22-00.50   0.1     6.71m   4   
     22-00.50(0.1) 21-09.25(+0.0) 21-09.75(+0.0) 2-10.25(1.2) FOUL      20-03.75(2.2)
  6 Cleveland, Knox           11 Houston               22-00.25  +0.0     6.71m   3   
     22-00.25(+0.0) 20-07(0.4) 22-00(0.9) 20-08.75(0.4) 21-07.25(+0.0) 21-10.50(2.4)
  7 Wheeler, Josh             12 Collierville          21-08.00  +0.0     6.60m   2   
     21-08(+0.0) 21-05(1.4) 20-07.25(1.1) 21-06(1.6) 21-01(+0.0) 21-00.25(+0.0)
  8 Davis, Tyler              12 Cleveland             21-07.50   0.1     6.59m   1   
     19-07.50(+0.0) 21-04.50(1.7) 21-01.50(+0.0) 21-07.50(0.1) 20-05.25(+0.0) 20-00.50(0.7)
  9 Hathaway, Donnell         11 Beech Senior          20-11.75   0.8     6.39m 
     20-11.75(0.8) FOUL      FOUL      20-02.75(-0.5) 20-05.50(+0.0) FOUL     
 10 Jacobs, Tyrell            12 Northeast             20-10.50  +0.0     6.36m 
     20-00.25(+0.0) FOUL      20-10.50(+0.0)           
 11 Ridgell, Calvin           11 White Station         20-08.75   1.6     6.31m 
     20-08.50(+0.0) 20-03.50(0.2) 20-08.75(1.6)           
 12 Smith, Shamar             12 Tullahoma             20-08.75  +0.0     6.31m 
     19-09(1.0) 20-08.75(+0.0) 20-01.50(1.3)         
 13 Freeman, Rashun           12 Ooltewah              20-07.00  +0.0     6.27m 
     20-07(+0.0) 19-09(1.8) FOUL              
 14 Deanes, Marcus            12 Southwind             19-08.50   1.8     6.00m 
     19-08.50(1.8) FOUL      FOUL                
 15 Hilliker, Will            11 Cleveland             19-07.00   1.6     5.96m 
     FOUL      19-07(1.6) 19-05(+0.0)         
 16 Mathes, Elijah            10 Science Hill          15-01.50   0.9     4.61m 
     FOUL      FOUL      15-01.50(0.9)           
 
Boys Triple Jump D-1 AAA
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Potts-Howard, Kris        11 Tullahoma             46-10.25   0.8    14.28m  10   
     43-11(0.4) 45-10.25(0.4) FOUL      FOUL      45-07.75(1.0) 46-10.25(0.8)
  2 Smith, Shamar             12 Tullahoma             45-06.50   1.5    13.88m   8   
     45-06.50(1.5) 44-06.75(0.8) 42-08.50(0.7) 42-11.75(1.9) 43-10.75(+0.0) 44-04.25(0.8)
  3 Lou, Abraham              12 Riverdale             45-04.50   0.2    13.83m   6   
     44-00.50(+0.0) 44-08.25(0.4) 44-07.50(-0.1) 44-11.50(1.1) 42-10(-0.5) 45-04.50(0.2)
  4 Johnson, Nathan           10 Independence          45-04.00  +0.0    13.81m   5   
     43-03.50(1.3) 45-04(+0.0) 44-08(+0.0) FOUL      FOUL      43-05.25(1.1)
  5 Ofori, Chris              12 Cleveland             45-01.00   0.8    13.74m   4   
     41-06.25(1.3) 41-05.75(1.3) 45-01(0.8) 42-00(0.3) 42-10.50(0.3) FOUL     
  6 Deanes, Marcus            12 Southwind             43-08.75   1.4    13.32m   3   
     43-08.75(1.4) 43-07.75(0.3) 41-02.75(2.2) FOUL      FOUL      40-07.50(1.0)
  7 Kyle, Isaiah              11 Morristown-East       43-08.50  +0.0    13.32m   2   
     FOUL      43-08.50(+0.0) 43-04(0.1) 41-09.75(-0.9) 41-04.50(0.4) PASS     
  8 Thomas, Chris             12 Hardin Valley         43-01.50   1.0    13.14m   1   
     41-03(1.3) 43-01.50(1.0) 41-03.25(+0.0) 41-01.25(1.1) 41-10(1.1) 43-00.50(1.2)
  9 Halim, Khiry                 Science Hill          42-07.50   1.8    12.99m 
     40-10(1.6) 42-07.50(1.8) FOUL      41-04.75(+0.0) 40-00.50(1.0) FOUL     
 10 Wheeler, Josh             12 Collierville          42-07.00  -1.0    12.97m 
     42-07(-1.0) FOUL      42-03(0.5)         
 11 Kelly, Jaemand            12 West Creek            42-03.25  +0.0    12.88m 
     FOUL      42-03.25(+0.0) FOUL              
 12 Jeffers, Jordan           10 Dobyns Bennett        42-02.75   1.5    12.87m 
     42-02.75(1.5) 42-00.50(1.0) FOUL              
 13 Skrabak, Chris            11 Centennial            42-01.75   0.4    12.84m 
     42-01.75(0.4) FOUL      FOUL              
 14 Daniel, Josh              10 Ravenwood             42-00.75  -0.4    12.82m 
     FOUL      FOUL      42-00.75(-0.4)         
 15 Dates, Rashad                Whitehaven            41-04.50   1.1    12.61m 
     FOUL      FOUL      41-04.50(1.1)         
 16 Colbert, Lorenzo             Whitehaven            39-00.50  +0.0    11.89m 
     39-00.50(+0.0) 37-01.75(+0.0) PASS              
 
Boys Shot Put D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Maher, Jack               12 Brentwood             59-01.00     18.00m  10   
      57-01.50  50-03.25  56-09.25  57-07.50  56-02.50  59-01
  2 Neelly, Brett             11 Gallatin              58-08.75     17.90m   8   
      58-08.75  57-08.25  FOUL  FOUL  56-03.25  PASS
  3 McCracken, Evan           11 Cherokee              57-00.50     17.38m   6   
      55-02.50  55-00.75  57-00.50  56-06.50  56-09  PASS
  4 Kempka, Sam               12 Houston               55-06.75     16.93m   5   
      48-01  55-06.75  53-04.25  FOUL  55-01.50  PASS
  5 Sleenhof, Alexander       11 Ravenwood             50-09.25     15.47m   4   
      FOUL  50-09.25  43-00.50  49-11  50-07.75  49-01.50
  6 Hunt, Paul                12 Brentwood             50-05.00     15.36m   3   
      47-09  50-05  47-10.50  50-04.50  FOUL  PASS
  7 Yates, Caleb              12 Oakland               50-02.75     15.30m   2   
      46-07.25  49-05.25  50-02.75  7-06  45-05.50  48-11.50
  8 Williams, Vincient        11 Memph.Central         49-11.50     15.22m   1   
      46-01.50  48-08.75  46-11.25  49-11.50  49-04.25  49-05.50
  9 McNutt, Mason             11 South-Doyle           47-03.00     14.40m 
      42-11.25  45-02.25  44-07.75  44-06.25  46-08.75  47-03
 10 Jackson, Devin            12 Bartlett              44-10.75     13.68m 
      44-08.50  43-11.50  44-10.75         
 11 Phipps, Caleb             11 Jefferson Co.         44-05.25     13.54m 
      43-09  44-05.25  FOUL         
 12 Harris, Jackson           11 Columbia Central      43-06.75     13.27m 
      43-06.75  42-03  42-00         
 13 Gooden, Charles           12 Memph.Central         42-00.25     12.80m 
      42-00.25  40-05.25  41-06.25          
 14 Onwu, Tad                 12 Riverdale             40-01.00     12.21m 
      37-05  37-01  40-01         
 15 Justiniano, Jose          11 Tullahoma             39-05.25     12.02m 
      37-09.75  39-02.50  39-05.25           
 -- Scism, Ethan              11 Volunteer                 FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Boys Discus Throw D-1 AAA
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Neelly, Brett             11 Gallatin                180-04     54.96m  10   
      180-04  179-06  173-06  FOUL  FOUL  FOUL
  2 McCracken, Evan           11 Cherokee                165-04     50.39m   8   
      147-05  154-04  155-01  149-01  156-10  165-04
  3 Smith, Emanuel            12 Oakland                 150-09     45.94m   6   
      150-09  FOUL  FOUL  FOUL  143-01  FOUL
  4 Gooden, Charles           12 Memph.Central           148-09     45.33m   5   
      136-05  148-09  FOUL  132-09  133-08  128-08
  5 Yates, Caleb              12 Oakland                 147-07     44.98m   4   
      117-07  141-03  147-07  FOUL  133-04  131-03
  6 Kempka, Sam               12 Houston                 146-08     44.70m   3   
      FOUL  141-09  142-10  FOUL  146-08  FOUL
  7 Williams, Hunter          12 Bartlett                144-09     44.11m   2   
      144-09  130-05  FOUL  137-07  FOUL  139-09
  8 Lembersky, Zach           11 Bearden                 142-00     43.28m   1   
      126-05  142-00  132-08  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Scism, Ethan              11 Volunteer               140-00     42.67m 
      140-00  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  135-11
 10 Sleenhof, Alexander       11 Ravenwood               138-07     42.24m 
      138-07  137-09  FOUL         
 11 Myers, Zack               12 Jefferson Co.           137-05     41.88m 
      137-05  FOUL  FOUL         
 12 Mcdonald, Dalton          12 Cleveland               135-02     41.19m 
      135-02  119-08  FOUL         
 13 Mccray, Darrian           11 Southwind               129-11     39.59m 
      129-11  FOUL  FOUL         
 14 Rooker, Sam               12 Franklin                128-02     39.06m 
      123-09  FOUL  128-02         
 15 Sims, Deion               12 Independence            119-06     36.42m 
      FOUL  112-06  119-06         
 16 McCroskey, Darian         12 Lawrence Co.            118-08     36.16m 
      108-01  118-08  FOUL         
          
Boys Decathlon D-1 AAA
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wheeler, Josh             12 Collierville              6571   10   
  2 Johnson, Ben              12 McGavock                  6517    8   
  3 Watson, Drake             12 Station Camp              5645    6   
  4 Sokol, Jeremiah           12 Dobyns Bennett            5626    5   
  5 Kyle, Isaiah              11 Morristown-East           5494    4   
  6 Cantrell, Greg            11 Oakland                   5377    3   
  7 Costner, Logan            11 Brentwood                 5335    2   
  8 Smith, Shamar             12 Tullahoma                 5331    1   
  9 Braswell, Brian           11 Bartlett                  5259  
 10 Bell, Aaron               12 Bartlett                  5119  
 11 Potts Howard, Kris        11 Tullahoma                 5071  
 12 Onuw, Tad                    Riverdale                 4761  
  
                Men - D-1 AAA - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Houston                     68        2) Brentwood                  63   
    3) Ravenwood                   37        4) Tullahoma                  36   
    5) Daniel Boone                30        6) Dobyns Bennett             27   
    6) Oakland                     27        6) Hardin Valley Academy      27   
    9) Independence                26       10) West Creek                 24   
   11) Cleveland                   21       12) Cherokee                   20   
   12) Cordova                     20       14) Bearden                    19   
   14) McGavock                    19       14) Collierville               19   
   17) Gallatin                    18       18) Morristown-East            17   
   19) Memphis Central             16       20) White Station              14   
   21) Kirby                       13       21) Southwind                  13   
   21) Riverdale                   13       24) Station Camp               10   
   24) Oak Ridge                   10       26) Centennial                  9.50
   27) Morristown-West              8       28) West                        7.50
   29) Cane Ridge                   6       29) Bradley Central             6   
   29) Germantown                   6       29) LaVergne                    6   
   29) Arlington                    6       29) Rhea County                 6   
   29) Bartlett                     6       36) Clarksville                 5.50
   37) Knoxville Central            5       37) Lebanon                     5   
   37) Farragut                     5       37) Stewarts Creek              5   
   41) Jefferson County             4.50    42) Millington Central          4   
   42) Antioch                      4       44) Karns                       3   
   44) Whitehaven                   3       44) Science Hill                3   
   47) Kenwood                      2       47) Ooltewah                    2   
   47) Beech Senior                 2       50) Henry County                1   
   50) Mt. Juliet                   1